Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

7 maja: Dzień e-Aktywności Obywatelskiej

Jak kontaktować się drogą elektroniczną z władzami i wpływać na ich decyzje? Jak złożyć petycję lub wniosek online do instytucji polskich i europejskich? W jaki sposób tworzymy lokalnie budżet obywatelski?  Te i inne sposoby wykorzystania narzędzi teleinformatycznych dla zapewnienia partycypacji Polek i Polaków w procesach demokratycznych będziemy promować 7 maja br. podczas  Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej.

Zachęcamy Latarników Polski Cyfrowej do organizacji tego dnia zajęć poświęconych tematyce e-partycypacji (e-uczestnictwa w procesach demokratycznych). Zapraszamy do dokumentowania tych zajęć i publikowania ich opisów w portalu Latarnicy.pl. W przygotowaniach pomoże załączony do artykułu dokument – „7 maja: latarniczy Dzień e-Aktywności Obywatelskiej” –  w którym znajdziecie sugestie tematów oraz odnośniki do stron internetowych dedykowanych konkretnym zagadnieniom e-partycypacji. 

Wszyscy Latarnicy, którzy zaplanują oraz zorganizują zajęcia 7 maja mogą ponadto wziąć udział w konkursie "Moja przygoda z e-Aktywnością Obywatelską", którego nagrodą będzie tablet Samsung Galaxy. Jego przedmiotem będzie najciekawszy, zrealizowany scenariusz zajęć dotyczących e-aktywności obywatelskiej oraz społecznej.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie do 21 maja zamieścić na portalu relację ze spotkania latarniczego poświęconego zagadnieniu e-partycypacji oraz na adres partycypacja@latarnicy.pl wysłać wypełniony Formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr 2 do Regulaminu), który obejmować będzie scenariusz zajęć oraz link do relacji opublikowanej na portalu. Mail zgłoszeniowy proszę opisać w tytule: "Konkurs Moja przygoda z e-Aktywnością Obywatelską". 

Laureatami konkursu zostaną ci Latarnicy, którzy zaproponują najbardziej kreatywny, a zarazem przystosowany do potrzeb pokolenia 50+ pomysł na promocję e-partycypacji.

Dodatkowo, zarówno Latarnicy Polski Cyfrowej jak i uczestnicy ich zajęć mogą wziąć udział w ogólnoeuropejskim konkursie organizowanym przez Telecentre Europe, polegającym na stworzeniu najciekawszej relacji z własnych doświadczeń z e-partycypacją. Najlepsza propozycja zostanie nagrodzona wyjazdem na konferencję "e-Parycypacja z perspektywy obywatela", która odbędzie się w grudniu w Brukseli. Koszty  podróży i noclegu zostaną pokryte przez organizatora konferencji i koordynatora Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej. Zgłoszenia na ten konkurs można wysyłać do końca lipca za pośrednictwem formularza interaktywnego dostępnego na stronie Telecentre Europe. Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można: tu

W razie wszelkich pytań dotyczących prowadzenia zajęć, a także działu w konkursie, prosimy kontaktować się z Kają Głomb kaja.glomb@mwi.pl

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia