Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Cyfrowe dziedzictwo kulturowe – warsztat dla Latarników

Już tylko kilka dni pozostało na zgłoszenie udziału Latarników Polski Cyfrowej w warsztacie pod tytułem Wspomnienia silniejsze będą niż Ty. Zapraszamy wszystkich aktywnych Latarników Polski Cyfrowej – zgłoszenia do 8 kwietnia.

Trzydniowe spotkanie tematyczne, które odbędzie się w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, będzie poświęcone dobrym praktykom prowadzenia zajęć z pokoleniem 50+, poświęconych gromadzeniu rozproszonej wśród uczestników wiedzy związanej z lokalnością (osobistych i wspólnych historii, anegdot, pamięci o transformacji miejsc udokumentowanych pamiątkami, fotografiami, mapami, wycinkami ze starych gazet i czasopism) oraz publikowaniu ich w Sieci z wykorzystaniem otwartych narzędzi.

Latarnicy będą się zastanawiać jak skutecznie zaplanować i sprawnie zaanimować lokalne działania oraz spróbują swoich sił jako trenerzy w części warsztatowej. Uczestników czekają dwa dni rzetelnej pracy dotyczącej digitalizacji zasobów kulturowych i historycznych oraz tego w jaki sposób skutecznie zaangażować w nią dorosłych mieszkańców naszego regionu, które będą mieć okazję podzielić się swoimi zdjęciami, pamiątkami oraz wspomnieniami.

Efektem warsztatu będzie opracowany przez trenerów Polski Cyfrowej Równych Szans poradnik dla Latarników Polski Cyfrowej wprowadzających w cyfrowy świat przedstawicieli pokolenia 50+. Poradnik będzie dostępny bezpłatnie w portalu Latarnicy.pl na licencji Creative Commons.

Zapraszamy wszystkich Latarników, którzy chcieliby zachęcać dorosłych mieszkańców swojego regionu do wykorzystania z nowoczesnych technologii, a równocześnie pomóc w zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Zapisy na warsztaty są możliwe jeszcze tylko przez tydzień, do 8 kwietnia. Szczegółowe informacje znaleźć można w ulotce, zaś karta zgłoszenia dostępna jest pod linkiem. Organizatorzy dokonają wyboru spośród nadesłanych zgłoszeń i poinformują osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie do 12 kwietnia. Informacji organizacyjnych udziela: Anna Tyrała a.tyrala@mwi.pl a programowych Krzysztof Głomb k.glomb@mwi.pl.

« wróć
Komentarze (3)
02.04.2013 18:36

Super inicjatywa i chętnie bym skorzystała z takich warsztatów, ale niestety trochę za daleko. Dla mnie to 5 dni urlopu na podróże i uczestnictwo w warsztatach. Z niecierpliwością czekam na poradnik.

02.04.2013 21:19

Jola, wejdź na forum

03.04.2013 09:22

Bardzo fajny pomysł ale w tym czasie są egzaminy gimnazjalne i nie mogę pojechać na te warsztaty. Też czekam na poradnik. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Ostatnie wydarzenia