Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Kolejny konkurs grantowy!

Pierwsze półrocze nowego roku będzie dla Latarników szansą na realizację nowych, ciekawych pomysłów, wynikających z dotychczasowych doświadczeń latarniczej pracy  przed nami kolejny konkurs grantowy! 

Na propozycje Lokalnych Planów Działania czekamy do 6 grudnia br. Organizatorzy konkursu przewidują przyznanie grantów o wartości 8833 PLN (brutto) każdy, które sfinansują realizację najciekawszych LPD. Działania Latarników w ramach LPD obejmą okres 6 miesięcy, od początku nowego roku do 30 czerwca 2014. 

Celem konkursu jest uruchomienie kolejnych nowatorskich programów wprowadzających w cyfrowy świat dorosłych Polaków.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla Latarników Polski Cyfrowej, którzy ukończyli szkolenie organizowane w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Udział polega na złożeniu dwóch dokumentów: "Formularza oferty" oraz "Lokalnego Planu Działania" (LPD), wygenerowanych za pomocą udostępnionego formularza.

Merytorycznej ocenie podlegać będą wyłącznie dokumenty wydrukowane z wykorzystaniem formularza i przesłane pocztą tradycyjną na adres:

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie

ul. Krakowska 11A

33-100 Tarnów

z dopiskiem: "Konkurs grantowy PCRS"

Przed zgłoszeniem ofert LPD należy bezwzględnie zapoznać się z zamieszczonymi poniżej dokumentami: regulaminem uczestnictwa w konkursie oraz wzorem umowy między grantobiorcą oraz grantodawcą, czyli Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”. Zarówno regulamin jak i umowa nie podlegają negocjacjom.

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałem „Wskazówki dla Latarników ubiegających się o grant”, przygotowanym przed pierwszym konkursem grantowym. Stanowi on praktyczne wskazówki na temat oczekiwanej przez nas formy oraz treści Lokalnego Planu Działania.

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie. Liczymy na Waszą aktywność, kreatywność oraz oryginalność. Pamiętajcie – sukcesem w konkursie grantowym jest zrozumienie lokalnej społeczności oraz charakteru działań latarniczych.

 

« wróć
Komentarze (14)
22.11.2013 16:00

Kolejna szansa dla tych, którzy tak zazdroszczą "grantowcom"...każdy może startować ze swoim lokalnym planem działania..

22.11.2013 17:12

Kto zazdrości "grantowcom". Pieniądze są ważne ale uśmiech dobre słowo uznanie itd wartości BEZCENNE.

23.11.2013 17:32

Brawo Bożenko!Tylko jeden miesiąc realizuje grant i wiem ile pracy mnie to kosztuje!Mam satysfakcje z wykonanych działań ale już słyszę głosy bo znowu ona..itp.

24.11.2013 10:37

Uwaga! Nie rozumiem zupełnie organizatorów. Dlaczego z konkursu mają być wykluczeni dotychczasowi grantobiorcy? Przecież to oni mają doświadczenie, oni z sukcesami pracowali wśród ludzi. A jest różnica między 900 zł grantu a 8833 zł. Przy tej drugiej kwocie można pomyśleć o działaniach z zupełnie innym, większym rozmachem. Te pół roku z większą ilością pieniędzy byłoby ukoronowaniem pracy. Nie szanuje się własnych ludzi? Przecież powinien być zapis, że Latarnik do swojego poprzedniego LPD dopisuje 100 osób i taką liczbę przeszkolonych ma do zrealizowania. Chce protestować w tej sprawie. Proszę dotychczasowych grantobiorców o wsparcie mojej inicjatywy, mojego protestu

24.11.2013 11:36

Jestem grantowcem, ale nie mam zamiaru protestować, bo szanse muszą mieć też osoby niedawno przeszkolone, ponadto kwota grantu jest taka sama czyli 8883/grant/ : 6/miesięcy/ co daje 1480,50 brutto miesięcznie..

24.11.2013 11:49

Do Władz Stowarzyszenia Miasta w Internecie
Stanowczo protestuje przeciwko & 3 pkt. 7 regulaminu konkursu na LPD Latarników Polski Cyfrowej, który uniemożliwia dotychczasowym grantobiorcą start w nowym konkursie i wnoszę o jego wycofanie.
Nie rozumiem zupełnie organizatorów. Dlaczego z konkursu mają być wykluczeni dotychczasowi grantobiorcy? Przecież to oni mają doświadczenie, oni z sukcesami pracowali wśród ludzi. A jest różnica między 900 zł grantu a 8833 zł. Przy tej drugiej kwocie można pomyśleć o działaniach z zupełnie innym, większym rozmachem. Te pół roku z większą ilością pieniędzy byłoby ukoronowaniem pracy. Nie szanuje się własnych ludzi? Przecież powinien być zapis, że Latarnik do swojego poprzedniego LPD dopisuje 100 osób i taką liczbę przeszkolonych ma do zrealizowania. Nowy LPD nie zastępowałby dotychczasowego tylko go ROZSZERZAŁ. Jestem w stanie zrealizować i jeden i drugi. O wynikach konkursu powinna decydować jakość przedstawionego LPD i możliwość jego realizacji razem z poprzednim. JA MAM DOBRY POMYSŁ na nowy grant i realizacja dodatkowego LPD nie przeszkodziła by mi wypełnieniu pierwszego. Po prostu musiałbym więcej czasu i energii poświęcić na realizację ale w mojej sytuacji zawodowo-prywatnej jest to możliwe.
Nie proszę o przywilej – proszę o równe traktowanie. W przeciwnym razie preferujecie Państwo tych, którzy byli dobrze poinformowani ( że taki grant jest w planach), albo tych, których skusiły dopiero większe pieniądze – a do tej pory – NIC lub niewiele zrobili dla latarniczej idei . To nie byłoby w porządku.
Oczywiście gdyby dotychczasowy grantobiorca wygrał konkurs trzeba by zweryfikować dokumenty. Rozwiązać dotychczasową umowę itd. Ale ten urzędniczy trud to chyba niewielka cena za to , żeby dać możliwość ludziom, którzy od roku ciężko pracują w terenie.
Zaznaczam, że w nowym LPD objął bym 5 gmin wiejsko-miejskie do 20 tys. mieszkańców czyli (do wyboru, nie podjąłem jeszcze decyzji) Ciężkowice, Radłów, Ryglice, Tuchów, Wojnicz, Zakliczyn,
Żabno, a przecież jak rozumiem – na takich gminach szczególnie zależy organizatorom. Nie mogę swoich nowych planów zrealizować z dotychczasowego grantu ( „mierz zamiary na siły”) ponieważ nowy plan przewidywał by koncerty i wykłady, które muszą być rynkowo zapłacone. Tylko nowy grant dałby mi takie możliwości.
Uprzejmie proszę o rozważenie mojego wniosku i usunięcie z regulaminu konkursu & 3 pkt. 7
Z poważaniem
Artur Kubanik

24.11.2013 18:34

Dajcie szansę innym. Ja realizuję swoje działania od samego początku bezpłatnie i jakoś nie płaczę. Przecież to miał być wolontariat, a nie projekt, na którym ktoś chce się "nachapać" :)

25.11.2013 09:47

@Aleksandra Kryszczyńska. Nie chciałem się "nachapać". To jest wolontariat - to pieniądze, które otrzymujemy są przeznaczone na organizację i przebieg spotkania. Okazuje się, że źle zrozumiałem tekst ogłaszający nowy konkurs. Podano tam zbiorczą kwotę grantu a ja zrozumiałem, że to jest miesięczna. Nie o "chapanie" tutaj chodzi - tylko większa kwota daje więcej możliwości. Skoro tak nie jest - spokojnie będę realizował swój LPD na dotychczasowych warunkach.

25.11.2013 09:48

Organizatorów przepraszam za niepotrzebny "protest"

25.11.2013 09:54

Obecny konkurs grantowy jest niczym innym, a kontynuacją wcześniejszych jego edycji. Jednoznacznie wyklucza to ponowną możliwość udziału w nim tych samych osób. Błędnie została również zinterpretowana kwota całości grantu, na którą składa się suma miesięcznych przekazów będąca w umowie wyraźnie określona. Proszę pamiętać, iż grant jest wyjątkowym sposobem finansowania szeroko zakrojonych działań na większą skalę, których Latarnik podejmuje się realizując Lokalny Plan Działania w oparciu o umowę. Nie powinien być jednak celem działalności samym w sobie, a jedynie środkiem zmierzającym do włączenia większej liczby osób w cyfrowy świat. Latarnik z założenia, jest osobą działająca aktywnie na miarę swoich możliwości, a nie na miarę otrzymywanych nakładów finansowych, do czego wszyscy Latarnicy Polski Cyfrowej zobowiązali biorąc udział w szkoleniu i poznając zasady tego przedsięwzięcia.

25.11.2013 17:38

@Kaja Głomb aż mam ochotę kliknąć "Lubię to" :D

26.11.2013 15:37

otóż to :) najlepszą zapłatą są podziękowania osób, które uczymy :)

26.11.2013 22:15

Latarnicy - do roboty ! Brać kasę i jechać - jechać z koksem :)

04.12.2013 12:14

Propagowanie informatyzacji społeczeństwa poprzez stawianie warunków dostarczenia dokumentacji aplikacyjnej pocztą tradycyjną? Hmmm... Natychmiast nasuwa się pytanie, czym właściwie jest informatyzacja kraju i walka z wykluczeniem?

Ostatnie wydarzenia