Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Latarnicy działali w "Tygodniu z Internetem"

„Tydzień z Internetem 2013” już za nami. W jego czasie prawie 100 tys. osób w całej Europie zaczęło swoją przygodę z Internetem. W ramach akcji działało też wielu Latarników.

W Polsce do „Tygodnia z Internetem” przyłączyło się aż 566 instytucji. W zajęciach, organizowanych przez nie w ciągu tych siedmiu dni wzięło udział prawie 7600 osób. To piąty wynik w Europie. Wśród organizatorów było ponad 80 Latarników Polski Cyfrowej.

Latarniczy rys miała już inauguracja akcji – 18 marca w „Przystanku Książka” na warszawskiej ochocie dokonano oficjalnego otwarcia „Tygodnia z Internetem”. Gospodarzem tego spotkania była Latarniczka Katarzyna Urbanowicz.

Kilka dni później, 21 marca, w Łaskarzewie zajęcia prowadzili czterej inni Latarnicy: Krzysztof Kaczorowski, Tadeusz Rutkowski, Marek Kusak i minister administracji i cyfryzacji dr Michał Boni. Uczestnicy spotkania połączyli się za pomocą Skype z Latarniczkami i Latarnikami z Olsztyna, a na zakończenie wspólnie raczyli się przygotowanym specjalnie na tę okazję tortem.

Latarnicy działali na terenie całego kraju, czego dowodem prawie setka relacji w serwisie Latarnicy.pl, ale także wiele publikacji w prasie lokalnej – co nie dziwi, bo dla Latarników organizacja i promocja spotkań z osobami 50+ to chleb powszedni, nie tylko w czasie tego jednego tygodnia w roku.

Dziękujemy wszystkim Latarnikom, którzy włączyli się w akcję „Tydzień z Internetem 2013” i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Mogą wziąć w nim udział wszyscy organizatorzy. Latarnicy Polski Cyfrowej będą mogli zgłosić do konkursu tę instytucję, w której zorganizowali spotkanie w ramach „Tygodnia z Internetem". Zadanie konkursowe jest proste: przygotować fotoreportaż o uczestnikach spotkania pod hasłem „Teraz już wiemy, że...". O tym, jak przygotować fotoreportaż można się dowiedzieć pod tym linkiem.

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia