Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Latarnicy spotkali się w Łodzi

Dziś zakończył się dwudniowy Regionalny Zjazd Latarników Polski Cyfrowej. Tym razem gościł w Łodzi.

Zjazd rozpoczął się konferencją, zorganizowaną w sali Urzędu Marszałkowskiego.  Latarnicy spotkali się na niej z przedstawicielami samorządów lokalnych województwa łódzkiego, mediów i organizacji pozarządowych. Wśród około stu uczestników konferencji nie zabrakło marszałka województwa Witolda Stępnia, który jest regionalnym ambasadorem PCRS.

Latarnicy usłyszeli od niego deklarację wsparcia ich działań, głównie poprzez użyczenie sal szkoleniowych w tamtejszym centrum informatycznym. Swoją pomoc dla Latarników zadeklarował także reprezentant urzędu miasta Łodzi.

Po konferencji i krótkim briefingu prasowym, uczestnicy zjazdu udali się do Nieborowa, gdzie rozpoczęła się część szkoleniowa. Michał Golemo przeprowadził warsztat, podczas którego Latarnicy mogli się lepiej poznać, pokazać swój dotychczasowy dorobek i zapoznać się z programem drugiego dnia zjazdu.  

Dzień ten minął pod znakiem intensywnych warsztatów, prowadzonych przez dr. Łukasza Srokowskiego i Krzysztofa Grynienkę, trenerów PCRS. Ich celem było przede wszystkim przygotowanie Latarników do pracy z grupami osób wykluczonych: analiza grup docelowych występujących na terenie województwa łódzkiego i dostosowanie działań (merytorycznych i promocyjnych) do specyfiki tych grup.

Ostatnim punktem zjazdu było przedstawienie planów projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, także tych najbliższych, związanych z obchodami „Tygodnia z internetem” (18-24 marca), który będzie oznaczał szczególną mobilizację działań Latarników w ich środowiskach.

Nowy model alfabetyzacji cyfrowej pokolenia 50+. Łódzkie wyzwania przyszłości - pptx, 1,2MB

Doświadczenia Latarników Polski Cyfrowej z prowadzonych zajęć - pptx, 4,9MB

 

« wróć
Komentarze (1)
09.02.2013 13:51

I po zjeździe. Czy warto było przyjechać? - z pewnością. Nowe kontankty, wymiana doświadzeń i pomysłów. Kilka godzin intensywnych warsztatów pokazało nam w jaki sposób lepiej przygotować się spotkań, jak zdefiniować i dotrzeć do grup wykluczonych cyfrowo w swoim środowisku. Tutaj podziękowania dla Krzysztofa i Łukasza za przygotowanie zajęć - akcja z piłką na pewno długo pozostanie w pamięci. Każdą wolną chwilę wykorzystaliśmy na to aby poznać się lepiej, zobaczyć w jakich środowiskach pracujemy i jakie znaczenie mają nasze działania dla lokalnych społeczności. Na zakończenie były również miłe prezenty - pakiety przydatne przy prowadzeniu zajęć i jako pierwsi łódzcy latarnicy otrzymali legitymacje :)
Pozdrowienia dla wszystkich uczestników, do zobaczenia na następnym zjeździe.

Ostatnie wydarzenia