Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Uwaga! Konkurs grantowy!

UWAGA!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już niebawem ogłosimy dodatkowy nabór Lokalnych Planów Działania w ramach konkursu grantowego. Czekamy na osoby gotowe jeszcze bardziej poświęcić się działaniom w lokalnej społeczności!

Dzięki wsparciu projektu autorzy najciekawszych planów otrzymają szansę realizacji autorskich zajęć wprowadzających pokolenie 50+ w cyfrowy świat.

Głównym założeniem konkursu jest wyłonienie Lokalnych Planów Działania, które zaproponują nowatorskie i skuteczne działania mające na celu przekonanie osób dorosłych do korzystania z nowoczesnych narzędzi cyfrowych i przedstawiające pożytek płynącego z ich używania.

Latarnikom, których plany zostaną wybrane przez jury konkursu, zostanie zapewniona pomoc finansowa oraz wsparcie merytoryczne, które ułatwią i uskutecznią każde latarnicze przedsięwzięcie.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla Latarników Polski Cyfrowej, którzy ukończyli szkolenie organizowane w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans.

Już teraz zachęcamy do przygotowania oryginalnych Lokalnych Planów Działania. W konkursie najwyżej ceniona będzie kreatywność, nowatorskie podejście do zagadnienia, a także oryginalna propozycja odejścia od szablonowych, utartych schematów nauczania obsługi komputera.

Przypominamy także, iż działalność latarnicza nie oznacza działalności szkoleniowej – plany nie powinny więc zawierać szczegółowych programów szkoleniowych, a raczej pomysły na to, jak skutecznie przekonać nieprzekonanych!.

Szczegółowe informacje o konkursie zostaną wkrótce opublikowane na portalu oraz wysłane do wszystkich latarników mailowym newsletterem.

Latarnicy do dzieła!

« wróć
Komentarze (4)
19.07.2013 13:59

Za pewne nie zabraknie kreatywności naszym Latarnikom, ponieważ jest ona widoczna każdego dnia...
Powodzenia !!!!

19.07.2013 14:54

Do dzieła... Wiśta-wio łatwo powiedzieć ;) Teraz to nie problem "czy" wdrażać w tajniki komputera i Internetu, ale "jak"... Jak mówią synoptycy: zbliżają się burze... mózgów :)
Czego sobie i innym Latarnikom serdecznie życzę.

24.07.2013 08:48

Wsparcie baaaardzo się przyda. Ponadto spotkania ze Starszakami są przy okazji dobrą okazją do ćwiczenia cierpliwości :)

28.07.2013 20:18

Gratuluję pomysłu na innowacyjność!
Jest to szczególnie cenne działanie na rzecz aktywizowania Rad Sołeckich w gminach wiejskich, takich jak Gmina Domaszowice.
W rozwijaniu społeczeństwa obywatelskiego w tych gminach dużą przeszkodą jest bariera przestrzeni. Laptop z modemem bezprzewodowym likwiduje taką barierę, a ja zamierzam osobiście poinstruować jak to zrobić w Gminie Domaszowice.

Ostatnie wydarzenia