Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Narzędziownia Latarnika Polski Cyfrowej

Narzędzia cyfrowe oraz internetowe i mobilne aplikacje to podstawa, bez której nie może obejść się żaden Latarnik Polski Cyfrowej. Okazją do ugruntowania, ale też poszerzenia wiedzy na temat nowoczesnych technologii w kontekście cyfrowej edukacji, będą najbliższe warsztaty tematyczne.

Szkolenie odbędzie się na 1-2 marca w siedzibie Fabryki Przyszłości w Tarnowie (ul. Szeroka 7, 33-100 Tarnów). Do udziału w nim zachęcamy wszystkich Latarników, którym nie obce są narzędzia cyfrowe, chętnych poszerzania wiedzy na ten temat oraz pragnący uatrakcyjnić swoje zajęcia z pokoleniem 50+.

Przedmiotem warsztatów będą m.in.:

 • prezentacja nowoczesnych modeli edukacyjnych;

 • przykłady wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji;

 • najnowsze aplikacje edukacyjne oraz programy pozwalające na wzbogacenie własnego warsztatu pracy

Udział w warsztatach jest bezpłatny, poza kosztami dotarcia do Tarnowa. Organizator warsztatów gwarantuje:

 • nocleg (1/2 marca) i wyżywienia

 • materiały edukacyjne i szkoleniowe

  Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkich chętnych prosimy o pilne przysyłanie zgłoszeń do 26  lutego br.do godz. 14:00 na adres m.mechla@mwi.pl

Ponadto wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji "Złoty Trójkąt Cyfrowej Szkoły: Dydaktyka - Postawy - Infrastruktura", która odbędzie się dzień wcześniej w Tarnowie (28 lutego w godz. 14.00-17.30) w Centrum Sztuki Mościce.

W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną najważniejsze uwarunkowania skutecznego upowszechniania narzędzi i treści cyfrowych w dydaktyce szkolnej. Ze względu na planowaną kontynuację rządowego projektu „CYFROWA SZKOŁA” nie zabraknie także dyskusji nad wnioskami z dotychczasowego pilotażu oraz planowanymi działaniami MEN.

W gronie ekspertów oraz prelegentów, którzy pojawią się na konferencji znajdują się m.in.:

 • Aleksandra Pezda – dziennikarka „Gazety Wyborczej”, zajmująca się tematyką edukacji autorka bestselleru „Koniec epoki kredy”

 • Andrzej Grzybowski – obecnie odpowiedzialny za edukację w INTEL Polska, do niedawna twórca sukcesów inicjatywy Kr@atywna Szkoła w Jarocinie

 • Marcin Polak – twórca portalu EDUNEWS, ekspert zastosowań TIM w edukacji

 • Dariusz Stachecki – wicedyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, twórca nowatorskiego programu wdrożenia tabletów jako narzędzia nauczania

 • Dominika Hofman-Kozłowska specjalizującą się w nowoczesnych metodykach nauczania z wykorzystaniem TIK

 • Elżbieta Piotrowska-Gromniak – prezes Stowarzyszenia „Rodzice w Edukacji”, współtworzącego m.in. program „Mistrzowie kodowania”.

W trakcie konferencji odbędzie się także prezentacja wyników badań postaw nauczycieli z woj. małopolskiego względem treści i narzędzi cyfrowych w codziennej praktyce edukacyjnej. Zostało ono zrealizowanego przez zespół Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” w ramach projektu Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla szkół woj. małopolskiego.

Zapraszamy!

« wróć
Komentarze (5)
23.02.2014 10:07

Bardzo fajna propozycja :)

23.02.2014 11:54

Warto tam być, ale ta odległość!!!!!!!!!!!!!!

25.02.2014 13:06

Ze względu na odległość i pracę w weekendy nie mogę pozwolić sobie na udział w tej konferencji.Na pewno potrzebna,wzbogacająca warsztat.Może uda się kiedyś w Lublinie..A tak przy okazji co myślicie o webinarium na jakiś temat?

02.03.2014 22:05

Szkoda - nie mogłem pojechać :(

03.03.2014 07:58

Zgadzam się w Wiolettą - pomyślcie o webinariach.

Ostatnie wydarzenia