Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Wyróżnienie dla PCRS!

W  czwartek 18 grudnia w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się konferencja „Polska Akademia Dostępności: wiedza, narzędzia,  rozwiązani”, zorganizowana przez Fundację Widzialni oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Jednym z istotnych punktów programu wydarzenia było uroczyste rozstrzygnięcie konkursu The Best Of Accesibility Project, promującego inicjatywy przełamujące bariery w dostępie do zasobów internetowych. Jednym z pięciu wyróżnionych projektów został program Polska Cyfrowa Równych Szans, realizowany przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" oraz Ministerstwo Administracji i Cyfracji. Wyróżnienie z rąk Teresy Hernik – Prezes Zarządu PFRON, Lidera Cyfryzacji,  Włodzimierza Marcińskiego oraz Artura Marcinkowskiego - Przewodniczącego Rady Fundacji Widzialni, odebrał Artur Krawczyk, sekretarz Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” oraz koordynator projektu PCRS.

Konferencja poświęcona była projektowi Polska Akademia Dostępności, którego głównym celem jest poprawa dostępności zasobów i serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Skupia się on podniesieniu świadomości i wiedzy twórców, administratorów oraz redaktorów portali internetowych na temat dostępności do zasobów cyfrowych.

 

 

« wróć
Komentarze (2)
19.12.2014 17:08

Serdeczne gratulacje dla twórców i realizatorów (latarników) programu PCRS. Przyznane wyróżnienie, to prezent pod choinkę i zachęta do jeszcze lepszej pracy i intensywnych działań w Nowym 2015 Roku.

30.12.2014 12:15

Gratuluję. PCRS to sami najlepsi.. Najlepszego w Nowym Roku. I tak trzymać

Ostatnie wydarzenia