« wróć

Dlaczego warto korzystać z internetu?

Nigdy wcześniej nie stworzono narzędzia, które tak bardzo ułatwiało życie seniorom. Dziś nie tylko coraz więcej można zrobić za pomocą Internetu, lecz coraz więcej można zrobić tylko przez Internet! Sprawdź jakie korzyści przynosi włączenie się do cyfrowej sieci

Dzięki internetowi możesz:

  1. Całkowicie za darmo rozmawiać ze swoją rodziną, bliskimi i przyjaciółmi na całym świecie! Co więcej, nie musi to być zwykła rozmowa telefoniczna, a połączenie z użyciem kamerek internetowych, dzięki którym możesz zobaczyć swoich rozmówców.
  2. Znacznie oszczędzić na zakupach – w sklepach internetowych dostępne są te same produkty, często po dużo niższych cenach. Te różnice wynikają przede wszystkim z faktu, iż sprzedawca nie musi utrzymywać sklepu oraz zatrudniać obsługo – jest więc w stanie zaproponować Ci niższą cenę. Możesz także skorzystać z ofert dużych hipermarketów, które za niewielką opłatą przywożą Ci do domu wybrane rzeczy – bez noszenia, bez pośpiechu i bez tłumów!
  3. Rozwijać swoje hobby czy poszerzać kwalifikacje – strony internetowe to skarbnica wiedzy. W Internecie znajdziesz absolutnie wszystko – od poradników dla amatorów kuchni , przez sztukę, rękodzieło, mechanikę, aż po skomplikowaną wiedzę specjalistyczną. Możesz także dzielić się swoją wiedza z innymi udzielając się na internetowych forach, będących także świetną okazję poznania osób, z którymi dzielą Cię wspólne pasje.
  4. Przestać stać w kolejkach w banku czy na poczcie, a także korzystać z usług administracji publicznej nie wychodząc z domu! Dzięki Internetowi nie musisz już szukać pośrednika i płacić za wykonanie miesięcznych opłat za gaz, prąd czy czynsz. Nie wychodząc z domu, możesz nie tylko zrobić przelew, ale także załatwić i kontrolować stan Twoich spraw w Urzędzie Miasta czy Województwa, a także w ZUSie.
  5. Planować swoją podróż od A do Z – jadąc na wakacje nie musisz już wydawać fortuny na mapy, przewodniki oraz książki tematyczne. Dziś wszystko znajdziesz w sieci! Co więcej, łatwiej i taniej zaplanujesz swoją podróż korzystając ze stron firm transportowych, linii lotniczych, hoteli, a także biur podróży. Łatwo znajdziesz także informacje na temat miejsc, które powinieneś odwiedzić i restauracji, w których warto zjeść. Podróżowanie jeszcze nigdy nie było taki proste!