W Dzień Wolontariatu dziękujemy Latarnikom!

Od 1986 roku z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, 5 grudnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu pamiętamy więc szczególnie o Latarnikach Polski Cyfrowej – ludziach, których oddanie, aktywność oraz prospołeczna postawa może być wzorem dla wszystkich.

Praca wykonywana jedynie z potrzeby serca, to praca, której nie sposób docenić. Wolontariat to bowiem taka forma służby dla innych, której nie można wymienić na pieniądze czy nagrody. Pierwsze formy pracy wolontariackiej zaczęły się pojawiać w XVIII i XIX wieku i związane były przede wszystkim z organizacjami kościelnymi. W wieku XX jednak wolontariat stał się tym czym jest dzisiaj – pracą na rzecz wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu dotknięci są przez los lub nie są w stanie pomóc sobie sami.

W dniu tym chcielibyśmy więc z całego serca podziękować wszystkim Latarnikom Polski Cyfrowej – to tylko dzięki nim udało się nam wspólnie osiągnąć tak dużo. To dzięki ich niełatwej, wymagającej oraz odpowiedzialnej pracy w cyfrowy świat wkroczyło ponad 280 tysięcy osób po 50 roku życia. Poświęcili dziesiątki tysięcy godzin zajęć na to, aby osobom starszym pokazać, jak mogą zmienić i ułatwić sobie życie dzięki nowoczesnym technologiom, a ich zaangażowanie i pasja zasługują na najwyższe uznanie nas wszystkich – zarówno zespołu programu Polska Cyfrowa Równych Szans, koordynatorów projektu, jak i tych osób, którym bliska jest idea integracji cyfrowej.

Dziękujemy!

 

 

 

« wróć
Komentarze (1)
08.12.2016 16:49

To my dziękujemy za Waszą inicjatywę, która pozwoliła nam zintegrować się.

Ostatnie wydarzenia