Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Augustów znów gościć będzie Latarników!

Przed nami kolejne Spotkanie Lokalnych Liderów, które odbędzie się 1-3 sierpnia w Augustowie. Okazją do spotkania będą XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym!

Uczestnicy wydarzenia spotkają się w sobotę – 1 sierpnia – na popołudniowe warsztaty (od ok. godz. 15:00), które kontynuowane będą w poniedziałek (do ok. 15:30). W ich trakcie Latarnicy będą dyskutować na temat rozmaitych możliwości nawiązywania współpracy z lokalnymi samorządami na rzecz przeciwdziałania cyfrowemu wykluczeniu.

Warsztatom towarzyszyć będą działania promujące kompetencje cyfrowe pośród przedstawicieli pokolenia 50+. W niedzielę, 2 sierpnia, Latarnicy Polski Cyfrowej wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Na Byle Czym , które będzie doskonałą okazją do zaprezentowania pracy oraz misji latarniczej turystom z całego kraju. Podobnie jak przed rokiem, uczestnicy spotkania będą mieć własne PCRS-owe „pływadło” – zachęcamy więc o zabranie ze sobą pomarańczowych koszulek oraz gadżetów, które ułatwiłyby identyfikację Latarników.

Szczegóły dotyczące programu wydarzenia, zostaną opublikowane w ciągu kilku dni.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy gwarantują:

  • dwa  noclegi (1/2 oraz 2/3 sierpnia) w Hotelu Augustowia
  • pełne wyżywienie
  • udział w  Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym. 

Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona. Zgłoszenia proszę kierować na adres augustow@latarnicy.pl. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt z Michałem Golemo (m.golemo@mwi.pl, 502 358 454).

Sobotnie warsztaty projektowe poprzedzi latarczniczy spływ kajakowy Czarną Hańczą, na który zapraszają Latarnicy Polski Cyfrowej z Augustowa. Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z organizatorem, Małgorzatą Sawicką (tel. 601640649, sawickagosia@poczta.onet.pl). Udział w spływie podobnie jak dojazd na miejsce wydarzenia, pozostaje w gestii Latarnika. 

« wróć
Komentarze (3)
14.07.2015 22:37

Witajcie Latarnicy- w nawiązaniu do wiadomości Gosi Sawickiej zamieszczonej na niektórych grupach na FB powtarzam informacje tam zamieszczone: w związku z zaplanowanym przyjazdem latarników do Augustowa w dniach 1-3.08 na XX "Mistrzostwa Polski w Pływania na Byle Czym" zapraszam w imieniu swoim i Gosi na spływ kajakowy. Znowu Czarna Hańcza ☺ Tym razem trasą Dworczysko- Mikaszówka i podwójne śluzowanie ☺ Około 15 km ale trasa urozmaicona a i popłynąć można niechcący do sąsiedniego kraju ;-) Orientacyjna cena spływu to 60 zł. Z racji tego że o 15 mamy już w programie warsztaty (a podobno o 14-stej obiad) - to bardzo prosimy zaplanujcie podróż tak by najpóźniej o godz.10 być w Augustowie. Tam byłoby "zaokrętowanie" na autobus, który zawiezie nas na miejsce startu spływu. Mamy pomysł aby w tym samym autobusie wszyscy uczestnicy mogli zostawić swoje bagaże a odebrać po spływie. A może warto przyjechać do Augustowa przynajmniej dzień wcześniej. Na pewno nie pożałujecie. Po spływie autokar zawiezie nas bezpośrednio do Przewięzi gdzie mamy noclegi. Chętnych proszę o jak najszybsze zgłoszenia e-mailem: sawickagosia@poczta. onet.pl. Bardzo też proszę aby zgłaszający się na warsztaty do SMWI zaznaczali również w zgłoszeniu chęć udziału w spływie. Więcej szczegółów, mapki, marszrutę spływu, miejsca zbiórki przekażemy w pakiecie informacyjnym, który otrzymają zakwalifikowani uczestnicy warsztatów- w porozumieniu ze SMWI- do zobaczenia w Augustowie- Mirek i Gosia

28.07.2015 11:25

Witajcie. Latarnicy wybierający się na spływ. Mam nadzieję, że będzie ładna pogoda, ale na wszelki wypadek zabierzcie ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe. Uwaga: zbiórka w centrum Augustowa ul. Młyńska, parking przy targowicy. Drugi Przystanek to Przewięź, hotel Augustowie gdzie nocujemy, tam też ewentualnie zostawimy bagaże. Nie mamy jedzenia na spływie więc można coś ze sobą zabrać. Powrót jest planowany na godzinę 14 bo tak mamy obiad. Trasa, którą płyniemy jest Dworczysko - Rygol (Mikaszówka) (12 km) Nurt rzeki na tym odcinku jest spokojny i piękny. Trasa łatwa więc proszę się nie obawiać :) Brzegi porośnięte są trzcinowiskami. Koryto zwęża się i silnie meandruje. Końcowe 2 km przebiega Kanałem Augustowskim z dwiema zabytkowymi śluzami obsługiwanymi ręcznie (nie wątpliwie atrakcja turystyczna!!!). Pozdrawiam i do zobaczenia Małgosia Sawicka

31.07.2015 18:15

UWAGA Chyba do wszystkich dotarlam z wiadomoscia, ze jest tylko jeden przystanek w Przewiezi, busy beda na drodze - skret na Sucha Rzeczke o godzinie 10. Dowiedzialam sie tez , ze sluzowanie kosztuje dodatkowo 4,08 . Prosze wiec przygotowac drobne pienidze.

Ostatnie wydarzenia