Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

GEOKONWENT PCRS. Beskidzkie Spotkania Latarników Polski Cyfrowej

Zapraszamy na II warsztat: GEOKONWENT PCRS. Beskidzkie Spotkania Latarników Polski Cyfrowej, który zorganizujemy w Beskidzie Sądeckim, w dniach 9-11 sierpnia br.

Warsztat poświęcony będzie tematyce wykorzystania narzędzi cyfrowych w turystyce. Przedmiotem  naszych analiz i prac staną się różnorodne działania oraz aplikacje związane z dokumentowaniem wypraw i podróży, geolokalizacją, portalami i planerami turystycznymi, albumami z wycieczek, czy blogami. 

Do udziału w nich zapraszamy osoby posiadające podstawowe kompetencje tematyczne, deklarujące aktywność i gotowość do pracy zespołowej oraz – co szczególnie ważne – posiadające  odpowiednie doświadczenie w wędrówkach po górach.

Uczestnikami warsztatu mogą być wyłącznie Latarnicy Polski Cyfrowej. Podczas GEOKONWENTU:

 • uczestniczyć będą w warsztacie, pozyskując nowe umiejętności potwierdzone certyfikatem ukończenia warsztatu

 • odbędą wędrówkę ze Starego Sącza do schroniska na Przehybie http://trail.pl/szlaki/zolty-szlak-pieszy-stary-sacz-hala-przehyba-4514 - ok. 5 godzin marszu

 • w trakcie wędrówki zbierać będą materiały ją dokumentujące w formie cyfrowej a następnie przygotują je w postaci prezentacji, pracując w kilkuosobowych grupach.

Uwaga: uczestnikami warsztatu mogą być wyłącznie osoby posiadające doświadczenie w wędrówkach górskich, w dobrej kondycji fizycznej, gotowe na pokonanie 5 godzinnej trasy i posiadające odpowiedni ekwipunek. Organizatorzy warsztatu nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek niedogodności oraz konsekwencje udziału w wędrówce górskiej.

Prosimy o zabranie ze sobą urządzeń mobilnych (tabletów, smartfonów, kamer cyfrowych, aparatów fotograficznych), dzięki którym możliwe będzie multimedialne dokumentowanie wyprawy górskiej na Przehybę, a także późniejsza obróbka zarejestrowanego materiału. 

Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie uczestniczyć muszą w całości wydarzenia. Warsztat nie jest wyłącznie szkoleniem i wymaga interaktywnej pracy każdego z uczestników dla osiągnięcia założonych celów.

Warsztat odbędzie się 9/10/11 sierpnia br. w Beskidzie Sądeckim.  

Osoby uczestniczące w warsztacie zobowiązane są do dotarcia do Starego Sącza (Dom Pielgrzyma „OPOKA” http://goo.gl/maps/LFDDJ) 9 sierpnia , najpóźniej  do godz. 11:00. Tego dnia odbędą wędrówkę do schroniska na Przehybie, w którym uczestnicy warsztatu przenocują. Następnego dnia zejdą drogą do Gabonia, skąd busami zostaną przewiezieni do Starego Sącza. W godzinach 11:00 - 17:00 pracować będą warsztatowo nad różnymi  sposobami wykorzystania narzędzi cyfrowych dla celów turystycznych. Nocleg będzie miał miejsce w Domu Pielgrzyma.

Organizatorzy zapewniają 2 noclegi (we wskazanych miejscach) oraz wyżywienie (począwszy od kolacji w schronisku na Przehybie 9 sierpnia - do  śniadania w domu pielgrzyma, w niedzielę 11 sierpnia.   

Koszty: organizatorzy pokrywają koszty:

 • uczestnictwa w warsztacie

 • materiałów szkoleniowych

 • wyżywienia

Uwaga:

 • koszty dojazdu/ powrotu pokrywają uczestnicy warsztatów z własnych środków

 • Latarnicy realizujący Lokalne Plany Działania mogą rozliczyć koszty dojazdu w ramach grantu

Zgłoszenia:

 • liczba uczestników warsztatu jest ograniczona

 • zgłoszenia udziału w warsztacie należy przesyłać na załączonym formularzu (poniżej) w nieprzekraczalnym terminie 28 lipca br. godz. 17:00

 • organizatorzy potwierdzą zakwalifikowanie Latarnika Polski Cyfrowej do udziału w warsztacie do 31 lipca br. po dokonaniu wyboru spośród nadesłanych kart zgłoszeń. Stworzona zostanie także 3 –osobowa lista rezerwowa.

Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu do udziału w warsztacie będą miały osoby:

 • aktywnie działające jako Latarniczka/Latarnik Polski Cyfrowej w swoich środowiskach (potwierdzeniem są wpisy w portalu Latarnicy.pl)

 • posiadające doświadczenie w turystyce górskiej.

 Zgłoszenia należy kierować do Renaty Stanek (r.stanek@mwi.pl , +48 797 590 419).

Uwaga: odwołanie udziału w warsztacie może nastąpić nie później niż do 31 lipca br. Osoby, które nie wezmą udziału w warsztacie i jednocześnie nie odwołają swego udziału w nim w tym terminie zostaną obciążone pełnymi kosztami udziału w warsztacie tj. kosztami noclegów oraz wyżywienia.  

Wszelkie pytania dotyczące programu warsztatu należy kierować do Krzysztofa Głomba (k.glomb@mwi.pl)

 

 

« wróć
Komentarze (7)
05.07.2013 11:02

Bardzo ciekawy pomysł! Chętnie wezmę udział :)

05.07.2013 20:35

Ja tez chetnie skorzystalbym z tych niecodziennych warsztatow, jesli uda mi sie zakwalifikowac :) Bardzo polecam zglaszac sie na takie warsztaty, bo jest to fantastyczne doswiadczenie - bylem w Wierzchoslawicach i naprawde warto brac w nich udzial - inspiracyjna bomba!

05.07.2013 22:23

To będzie z pewnością niezapomniana wyprawa. Nie na moje siły i kręgosłup, niestety, ale nie mogę się doczekać prezentacji multimedialnych. Powodzenia:)

06.07.2013 10:11

Góral Sandomierski zgłasza gotowość :)

08.07.2013 14:55

Super, ta Przehyba czeka na mnie od 2011 r. Zgłoszenie poszło!

09.07.2013 00:37

Niewielkie mam szanse, ale wielką ufność, że być może znajdzie się dla mnie miejsce. Kocham góry i Latarników:-)

12.07.2013 00:41

Oj chciałbym bardzo, bo i program ciekawy i miejsce piekne... ale mi termin koliduje :(((((

Ostatnie wydarzenia