Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

e-PIT wypełnisz z Latarnikiem

W ostatnich latach Latarnicy Polski Cyfrowej indywidualnie wspierali lokalne Urzędy Skarbowe w organizowaniu akcji pomocy osobom starszym w prawidłowym wypełnianiu dorocznych deklaracji PIT drogą elektroniczną (e-PIT).

Ostatnio Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” uzgodniło z Ministerstwem Finansów, iż począwszy od roku tego pomoc ta będzie miała skoordynowany charakter, a w przyszłości rozciągnie się na inne e-usługi fiskalne.

Od 20 marca zainteresowani Latarnicy Polski Cyfrowej mają możliwość skontaktowania się z rzecznikami prasowymi izb skarbowych, którzy zapewnią im możliwość skorzystania z bezpłatnego szkolenia w zakresie składania deklaracji e-PIT. Aby uzyskać taką pomoc, należy zwrócić się do rzecznika Izby Skarbowej właściwej dla województwa, w którym mieszka Latarnik i poprosić o organizację szkolenia w mieście w Urzędzie Skarbowym zlokalizowanym w dogodnym dla Latarnika mieście (np. Latarnicy z Tarnowa telefonują o Izby w Krakowie, prosząc o przeszkolenie w Tarnowie).

Dane kontaktowe rzeczników Izb Skarbowych właściwych dla danego województwa znaleźć można w załączniku poniżej.

Wkrótce ogłosimy konkurs dla Latarników, którzy do 30 kwietnia udzielą udokumentowanej pomocy w składaniu deklaracji e-PIT największej liczbie osób z grupy wiekowej 50+. Nagrodami w konkursie będą tablety z dostępem do Internetu, a także podarunki przygotowane przez Ministerstwo Finansów.

Wszelkich informacji na temat akcji „e-PIT z Latarnikiem Polski Cyfrowej” udzielamy pod adresem: epit@latarnicy.pl.

« wróć
Komentarze (1)
23.03.2015 13:56

Szkoda, że w wykazie nie ma rzecznika w Nysie:(

Ostatnie wydarzenia