Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

E-zdrowie kolejnym tematem warsztatów

Spotkania, które mają poszerzać kompetencje i umiejętności Latarników w konkretnych dziedzinach tym razem dotyczyć będą szeroko pojętego tematu e-zdrowia oraz specyfiki pracy z osobami z pokolenia 50+. Zapraszamy wszystkich aktywnych Latarników Polski Cyfrowej, którzy chcą wzbogacić swój warsztat i jeszcze lepiej wiedzieć jak przekonywać osoby dorosłe do zrobienia pierwszego kroku z cyfrowym świecie.

Warsztaty odbędą się w Inowrocławiu ("Solanki" Uzdrowisko Inowrocław). Pierwsze spotkanie (9 maja) poświęcone będzie tematyce e-zdrowia. 10 maja odbędą się z kolei warsztaty "Jak pracować z pokoleniem 50+. Specyfika, a nie stygmatyzacja".

W pierwszym dniu warsztatów Latarnicy spotkają się z dr. Kajetanem Wojsykiem – zastępcą dyrektora Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ds. Europejskich, który zaprezentuje podstawowe zagadnienia związane z problematyką e-Zdrowia, pokazując je na tle uwarunkowań prawnych, celów, jakie CSIOZ chce osiągnąć w perspektywie 2020 roku, dostępnych narzędzi i sposobów ich wykorzystywania dzięki coraz lepiej funkcjonującej e-administracji.

Warsztatową część spotkania poprowadzi Paweł Popek - dyrektor IT Grupy CenterMed, który zapozna Latarników z szeregiem rozwiązań technologicznych związanych z dziedziną ochrony zdrowia. Latarnicy poznają innowacyjne projekty, platformy internetowe, a także najnowocześniejsze usługi, które ma do zaoferowania telemedycyna.

10 maja odbędą się warsztaty dotyczące specyfiki pracy z pokoleniem 50+, które poprowadzi Krzysztof Kondracki –  konsultant, trener oraz specjalista w zakresie metodyki pracy z zespołem. Uczestnicy poznają uwarunkowania biologiczne, psychologiczne i społeczne procesu nauki osób 50+. Latarnicy dowiedzą się także w jaki sposób można ułatwić przyswajanie i „uwewnętrznienie” nowych doświadczeń osobom dorosłym oraz bazując na bogatym już doświadczeniu Latarników Polski Cyfrowej wspólnie stworzą katalog skutecznych działań.

Warsztaty są bezpłatne. Uczestnicy ponoszą jedynie koszty dotarcia na miejsce szkolenia i powrót do domu. Organizatorzy zapewniają:

  • Wyżywienie

  • Materiały szkoleniowe

UWAGA: Latarnicy chcący wziąć udział w szkoleniu zobligowani są do przywiezienia ze sobą komputer osobisty/tablet etc.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia zawierające informację o korzystaniu z noclegu, prosimy kierować na adres Inowroclaw@latarnicy.pl. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja do godz. 16:00.

 

« wróć
Komentarze (5)
22.04.2014 11:47

Znowu ciekawa tematyka, liczę na obszerną relację. Czy moglibyśmy otrzymywać jako latarnicy jakiś wyciąg - esencję z podaniem programu i kilkoma zdaniami omówienia każdego punktu? Byłoby to niezmierne przydatne tym, którzy nie mogą uczestniczyć akurat w danym warsztacie. Może to ryzykowne, ale podejmuję się napisać coś takiego z warsztatu w Zakopanem :-)

22.04.2014 15:16

Chyba się zgłoszę :) tym razem jest bliżej mnie

25.04.2014 19:03

chciałam korzystać ze szkolenia, ale widzę.że już nie mogę wysłać zgłoszenia. Żal.
Pozdrawiam Latarniczą Brać
Halina Zduńczuk

27.04.2014 13:52

inowroclaw@latarnicy.pl prawidłowy adres, pod który należy wysłać zgłoszenie do 5 maja do godz. 16:00.

05.05.2014 19:14

Jadę, dostałam potwierdzenie. Ten temat naprawdę interesuje starszaków.

Ostatnie wydarzenia