Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Google dla Latarników

5 grudnia w polskiej siedzibie firmy Google – w Warszawskim Centrum Handlu – odbyło się  spotkanie, będące nowym otwarciem współpracy między programem Polska Cyfrowa Równych Szans a Google. Podczas konferencji zaprezentowano stronę Poznawaj Świat przez Internet, zaprojektowaną na potrzeby starszych internautów. Portal stanowi doskonałe wsparcie dla Latarników Polski Cyfrowej i niezbędną pomoc narzędziową. 

Konferencję poprowadziła Marta Poślad z Google, a udział wzięli Włodzimierz  Marciński – Lider Cyfryzacji w Polsce, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, Krzysztof Głomb, Marcin Zaród i Marek Guzowski – odpowiedzialni za treści zawarte na stronie. Gościem specjalnym był Vint Cerf – „ojciec Internetu” oraz wiceprezesem firmy Google.

Latarnicy pomagają Google realizować wizję szeroko zakrojonego wdrażania cyfrowego pokolenia 50+. To oni ukierunkowali nas na przygotowanie strony, która odpowiada potrzebom Polski Cyfrowej Równych Szans. Dzięki tej współpracy udało nam się przygotować wartościowe narzędzie i mamy nadzieję, że przyczyni się ono do jeszcze większych sukcesów w codziennej działalności Latarników PCRS" – zauważyła Marta Poślad.

Krzysztof Głomb oraz Włodzimierz Marciński zwrócili uwagę na wagę kompetencji cyfrowych we współczesnym świecie oraz na konieczność rozwijania ich, niezależnie od wieku. Nie zabrakło również ciepłych słów w stronę Latarników, którzy odgrywają ważną rolę w trudnym procesie eliminacji wykluczenia cyfrowego. „System edukacji osób dorosłych, który stworzyliśmy w ramach PCRSu przynosi pozytywne skutki i jest dobrze przyjmowany, dlatego właśnie chcemy go kontynuować w przyszłości” – skwitował Krzysztof Głomb.

Powszechnie uważa się, że seniorzy nie potrafią korzystać z Internetu, ale tak naprawdę to właśnie niektórzy z nich go wymyślili” – zażartował Vint Cerf, jeden z twórców protokołów komunikacyjnych oraz komercyjnej poczty elektronicznej. W swym wystąpieniu nie tylko zwrócił uwagę na konieczność dostosowania stron do potrzeb osób dorosłych, ale także zwrócił uwagę na niezwykle pożyteczną pracę jaką wykonują Latarnicy.

Najważniejszym punktem programu była prezentacja nowej latarniczej pomocy, czyli strony Poznaj świat przez Internet, która skupia wszystkie narzędzia Google, dostosowane do potrzeb seniora. Aby ułatwić naukę ich obsługi, zadbano o specjalne lekcje instruktażowe, z możliwościami powiększanie tekstu oraz odczytanie treści przez lektora oraz zapisu ich na dysku. Na stronie znajduje się także interaktywne forum pomocy oraz instruktarz przygotowany specjalnie dla Latarników Polski Cyfrowej.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na profilu PCRS na portalu Flickr.

« wróć
Komentarze (1)
14.12.2013 01:05

Rob i Piotr moje dwa pocieszne gołąbeczki z Alice :)

Ostatnie wydarzenia