Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

II Edycja "Latarniczego debiutu"

Grono Latarników Polski cyfrowej w ostatnim tygodniu powiększyło się o 25 animatorów cyfryzacji. Aby to uczcić oraz zmobilizować nowo przeszkolonych - ogłaszamy II edycję konkursu „Mój Latarniczy debiut”!

Ponieważ  program Polska Cyfrowa Równych Szans aktywnie działa na rzecz ograniczenia wykluczenia cyfrowego wśród osób z pokolenia 50+, staramy się zrobić wszystko, aby do latarniczej pracy zmobilizować osoby, które bądź zwlekają z rozpoczęciem działań, bądź stoją u progu swojej latarniczej misji. Zależy nam aby umiejętności zdobyte podczas szkolenia oraz siła i rozpoznawalność PCRSu były wykorzystywane na potrzeby lokalnej społeczności.

Konkurs „Mój latarniczy debiut" kierujemy więc do wszystkich tych, którzy jeszcze nie przeprowadzili swojego pierwszego spotkania wprowadzającego seniorów w cyfrowy świat lub nie rozpoczęli publikacji raportów z wydarzeń na portalu latarnicy.pl. Jury konkursu autorom najciekawszych prac przyzna nagrody w postaci tabletów Alcatel one touch EVO7 wraz z opłaconym abonamentem na korzystanie z usługi mobilnego Internetu firmy Orange.

Podstawowym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zorganizowanie i przeprowadzenie latarniczych zajęć, a następnie publikacja raportu z tego wydarzenia na portalu. Zachęcamy do zapoznania się z instruktarzem wprowadzania relacji, dostępnym w zakładce Materiały/eLearning. W razie kłopotów zachęcamy do kontaktu z Kają Głomb, administratorem portalu.

Osoby, które po raz pierwszy będą się sprawdzać w roli Latarnika Polski Cyfrowej zachęcamy do skorzystania ze scenariuszy zajęć, dostępnych w Bazie wiedzy portalu.

Liczymy na zwiększoną aktywność z Waszej strony, liczniejsze zgłoszenia oraz świeże i autorskie pomysły. W naszej ocenie zgłoszeń liczyć będą się: podejście do zagadnienia, interesujące sposoby wzbogacenia spotkania oraz relacji, np. poszerzenie jej o dodatkowe materiały np. filmy z zajęć, fotorelacje.

Mamy też nadzieję, że i tym razem debiutujący Latarnicy – podobnie jak laureaci pierwszego konkursu debiutantów – latarniczej przygody nie zakończą na jednym spotkaniu.

Odnośniki do relacji z debiutanckich zajęć należy kierować na adres debiut@latarnicy.pl do 10 stycznia. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem oraz warunkami przyjęcia zgłoszenia, w tym obowiązkowym oświadczeniem zapoznania się z statutem konkursu.

Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony za pośrednictwem portalu Latarnicy.pl 13 stycznia 2014 roku.

Dobrą wiadomośc mamy także dla aktywnych i działających Latarników. Pod koniec tego tygodnia ogłosimy kolejny - tym razem świateczny - konkurs!

« wróć
Komentarze (4)
10.12.2013 16:22

Wielkie brawa! Witamy w klubie! W razie potrzeby chętnie służymy pomocą!

10.12.2013 20:05

Witam nowych Latarników i spróbujcie poprowadzić swoje spotkania z Seniorami :)

10.12.2013 21:53

Gratulują i życzę powodzenia i dużo cierpliwości :)

14.12.2013 12:28

W imieniu naszej 25-osobowej grupy serdecznie dziękuję! Trzymajcie za nas kciuki :)

Ostatnie wydarzenia