Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Kolejna edycja latarniczej Narzędziowni!

Zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach na temat narzędziowni Latarnika Polski Cyfrowej. Odbędą się 29 czerwca (od godz. 9.00) w Gdańsku w Hotelu Vrest.

Celem warsztatów będzie poszerzenie wiedzy uczestników na temat najważniejszych bezpłatnych serwisów Google, odgrywających ważną rolę w organizacji pracy Latarników, a także stanowiących rozwiązania, z których swobodnie mogą korzystać ich podopieczni. Uczestnicy przetestują Formularze oraz Ankiety Google – narzędzia, które służyć mogą jako podstawa rozmaitych quizów organizowanych podczas latarniczych spotkań. W oparciu o wykaz kilku zadań przygotowanych przez trenerów Latarników zbudowany zostanie aktywny formularz ankiety, który pozwoli na przeprowadzenie pod koniec spotkania, treningu umiejętności wykorzystywania narzędzi Google w praktyce.

Ponadto na warsztatach zostaną zaprezentowane aplikacje w wersji portable, czyli takie, które można wykorzystywać na komputerach w miejscach publicznych. Szczególną uwagę zwracamy na stronę portableapps.com, z której można pobierać oficjalne wersje programów takich jak np. Skype.

Dodatkowo omówione zostaną pomocne dodatki do przeglądarki internetowej Chrome, darmowe aplikacje do przeglądania i modyfikowania zdjęć oraz aplikacje na platformę Android.

Organizatorzy pokrywają koszty:

1)      Noclegu (28/29 czerwca)

2)      Wyżywienia (począwszy od kolacji 28 czerwca, do obiadu 29 czerwca)

3)      Materiałów PCRS

Organizatorzy nie pokrywają kosztów związanych z transportem do Gdańska. 

Zgłoszenia do udziału w warsztacie prosimy kierować na adres a.tyrala@mwi.pl lub numer telefonu: 502 358 455. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły organizacyjne zostaną przekazane mailemdo zakwalifikowanych uczestników.

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia