Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Kolejne materiały warsztatowe opracowane!

Do Bazy wiedzy trafiła kolejna publiakcja, stworzona na potrzeby Latarników, inspirująca i pomagająca im w pracy. Jest to poradnik "Arkusze Google w pracy Latarnika Polski Cyfrowej", autorstwa Marcina Mechli ze Stowrzyszenia "Miasta w Internecie".

Arkusze Google to świetne i niezwykle proste narzędzie, które może uatrakcyjnić latarnicze spotkania. Podczas warsztatów tematycznych poświęconych Narzędziowni Latarnika, wielokrotnie wskazywano ich zastosowanie podczas grywalizacji. Gry, czy zawody podczas zajęć pobudzają uczesntików do intensywnej pracy i są niearzadko wykorzystywane z sukcesem przez cyfrowych animatorów. 

Poradnik dydaktyczny, powstały na bazie warszatów, w sposób klarowny wskazuje na najważniejsze funkcje Arkuszy Google oraz systematycznie przeprowadza przez cały proces tworzenia tabeli, służącej do prezentacji wyników quizu, testu czy innej gry. 

Poradnik dostępny jest poniżej oraz w Bazie Wiedzy. 

« wróć
Komentarze (1)
15.02.2015 23:22

Wielokrotnie w swojej latarniczej pracy (i nie tylko) korzystałem i nadal korzystam z arkuszy Google - to bardzo przydatne narzędzia. Marcinie, dziękuję za ten materiał dydaktyczny! Przyda on się wszystkim tym Latarnikom, którzy na Narzędziownię z różnych powodów nie dojechali, a tym którzy byli - odświeży pamięć. Jeszcze raz - wielkie dzięki :-)

Ostatnie wydarzenia