Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Konkurs „Działamy wspólnie” rozstrzygnięty!

Konkurs „Działamy wspólnie” miał na celu pobudzenie Latarników do współdziałania I stanowił inspirację do przygotowania ciekawych scenariuszy zajęć których zaletą jest możliwość realizacji działań edukacyjnych jednocześnie w kilku lokalizacjach z wykorzystaniem narzędzi do komunikacji zdalnej.

W ramach konkursu otrzymaliśmy szereg ciekawych propozycji za które serdecznie dziękujemy!  Trzy najciekawsze postanowiliśmy wyróżnić a ich autorów uhonorować nagrodami w postaci tabletów z bezpłatnym dostępem do internetu.

Nagrody w konkursie „Działamy wspólnie” otrzymują:

  1. Grupa z Koszalina oraz Piły, w której skład wchodzą Natalia Kłus-Szczeblewska, Magdalena Kozłowska-Najder, Ewa Pelowska, Monika Mianowska-Jarosz, Magdalena-Hurnik (3 tablety). Kompleksowy oraz szczegółowo opisany scenariusz zajęć angażujący trzy grupy uczestników, podczas których poznają oni nie tylko działanie komunikatorów, ale także narzędzi geolokalizacyjnych. Scenariusz przekonał jury interesującym połączeniem dwóch pozornie niezwiązanych tematów oraz drobiazgowym opisem przygotowań do spotkania. O wyróżnieniu zadecydowała również wysoka jakość przedstawionego projektu oraz praktyczność wiedzy przekazywanej uczestnikom zajęć

  2. Grupa z woj. warmińsko-mazurskiego, w której skład wchodzą: Elżbieta Kozłowska oraz Anna Konopka (2 tablety). Projekt ten przekonał wykorzystaniem metody grywalizacji podczas spotkania kończącego cykl szkoleniowy, wprowadzający osoby z pokolenia 50+ w cyfrowy świat. Scenariusz przekonał jury wykorzystaniem nowoczesnych modeli edukacyjnych w trakcie latarniczych zajęć, na których użyteczność kładziony jest nacisk podczas zajęć warsztatowych organizowanych dla Latarników. Na wyróżnienie zasługuje także sama koncepcja zamknięcia cyklu szkoleniowego interesującym akcentem, który ma szansę pobudzić uczestników do dalszych, już samodzielnych poszukiwań.

  3. Grupa z Jasła oraz Żółkowa, w której skład wchodzą Łukasz Kotulak oraz Damian Stasiowski (2 tablety). Interesujący scenariusz zajęć zakładał nie tylko zapoznanie uczestników z tematem komunikacji on-line, ale także cyfrowej fotografii w terenie. Scenariusz przekonał jury pomysłem na aktywizację seniorów wykraczającą poza sale komputerowe oraz próbą tworzenia interesujących z punktu widzenia uczestnika zajęć materiałów. Za szczególną walor scenariusza uznano próbę integracji uczestników latarniczych zajęć oraz praktyczny aspekt przekazywanej wiedzy.

Nagrodzone scenariusze wyróżniało nie tylko kreatywne podejście do zajęć, ale także wykorzystanie promowanych, nowoczesnych metod edukacyjnych. Projekty charakteryzowało przemyślane oraz pragmatyczne podejście do latarniczych zajęć, które wykraczałaby poza utarte i często wykorzystywane scenariusze.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i czekamy na obszerne i bardzo szczegółowe relacja ze zrealizowanych spotkań o których chętnie napiszemy na www.latarnicy.pl Wszystkich zachęcamy do śledzenia portalu latarnicy.pl. Najbliższe miesiące będą obfitować w kolejne konkursy, w których będziecie mieli szansę zdobyć narzędzia pomocne w codziennej pracy!

« wróć
Komentarze (3)
27.02.2015 18:10

Gratulacje dla 9-ciorga wyróżnionych. Czekamy na praktyczną realizację scenariuszy i ich publikację na stronie latarnicy.pl

27.02.2015 21:26

dziękujemy i bedzie się działo

Dziękujemy i będzie się działo i już się dzieje...

06.03.2015 08:22

Gratuluję :)

Ostatnie wydarzenia