Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Konkurs "Kreatywna rekrutacja"

Najważniejszym wyznacznikiem Latarników Polski Cyfrowej jest metodologia prowadzenia zajęć. Jej podstawy wpajane są już podczas szkoleń dla przyszłych Latarników, ale także – z myślą o jej praktycznej realizacji – przygotowaliśmy specjalne scenariusze spotkań oraz metodykę rekrutacji osób na zajęcia.

I właśnie umiejętne korzystanie z publikacji "Metodyka, rekrutacja i prowadzenie zajęć", dostępnej w Bazie wiedzy, jest przedmiotem naszego kolejnego konkursu. Ocenie podlegać będą ciekawe projekty rekrutacyjne – szczegółowe opisy tego gdzie i jak szukać osób nieprzekonanych do korzystania z Internetu oraz jak zachęcić je do wcięcia udziału w latarniczych zajęciach. Nagrodą będzie tablet z dostępem do Internetu ufundowanym przez firmę Orange Polska. 

Do udziału w konkursie „Kreatywna rekrutacja” zachęcamy Latarników, którzy wykazują inicjatywę w procesie poszukiwania osób wykluczonych cyfrowo. Wysoko cenimy sobie animatorów, którzy wychodzą poza obszar swoich pracowni, miejsc gdzie odbywają się zajęcia i starają się przekonać seniorów w ich środowisku – lokalnych klubach hobbystycznych, domach opieki itp.

Z zadowoleniem zauważyliśmy, iż tego typu podejście nie jest Latarnikom obce – coraz więcej relacji na portalu opisuje kreatywne sposoby rekrutowania swoich podopiecznych. Wszystkich więc – zarówno tych, którzy już tego typu wydarzenia opisały, jak i takich, którzy podobne pomysły planuje zrealizować i opublikować – zachęcamy gorąco do udziału w konkursie.

Na zgłoszenia czekamy do 20 stycznia. Odnośniki do relacji prosimy przysyłać na adres kreatywnarekrutacja@latarnicy.pl. Przed ich wysłaniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu – szczególnie punktami dotyczącymi poprawnego zgłoszenia projektu.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Kają Głomb (kaja.glomb@mwi.pl tel. 12 633 32 53 wew. 20).

Ogłoszenie wyników nastąpi 22 stycznia na portalu Latarnicy.pl.  

 

« wróć
Komentarze (1)
08.01.2014 12:10

W każdym miejscu sprawdza się inna "metodologia",
nie ma idealnej formy prowadzenia zajęć jak też
rekrutacji...

Ostatnie wydarzenia