Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Latarnicy.pl – Zaradni w sieci

Dlaczego warto zrobić pierwsze kroki w Internecie? Jakie korzyści może zapewnić osobom z grupy wiekowej 50+ poznanie usług i narzędzi cyfrowych? Jakie codzienne potrzeby seniorów zaspakajają portale i różnorodne zasoby internetowe? O tym wszyscy zainteresowani dowiedzieć się mogą oglądając nowy serial edukacyjny Latarnicy.pl – Zaradni w sieci, wyprodukowany na zlecenie Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” w ramach projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS.

Serial emitowany będzie w 1 programie TVP - w każdy czwartek i piątek od 14 maja do końca czerwca br. około godziny 7:30. A następnie dostępny w portalu www.latarnicy.pl i profilu https://www.facebook.com/pages/Latarnicypl-Zaradni-w-sieci/496249090526433.

Autorem scenariusza serialu jest Klaudiusz Kuś, znany krakowski scenarzysta programów telewizyjnych i seriali, współpracujący m.in. z TVN. W serialu opowiedział codzienne historie z życia tarnowskiej rodziny - państwa Zaradnych, którzy po przejściu na emeryturę konfrontowani są co rusz z nowymi dla nich możliwościami i wyzwaniami świata Internetu.

Złożony z 10 odcinków serial ma spory walor edukacyjny – w przystępny sposób prezentuje nieznane dla osób 50+ i seniorów narzędzia i rozwiązania, usługi, terminy i pojęcia związane z technologiami cyfrowymi, które coraz częściej spotykamy w swoim otoczeniu. Przełamuje strach przed Internetem i prostuje mylne o nim wyobrażenia. Pokazuje jakie nowe możliwości i szanse oferuje przed nami sieć. Obok aktorów występują w nim Latarnicy Polski Cyfrowej – m.in. Magdalena Mitera, Jolanta Dec i Marcin Mechla, a także koordynator PCRS - Artur Krawczyk.

Bezapelacyjnym atutem serialu, osadzonego w rzeczywistości Tarnowa. Tarnów w Zaradnych w sieci może z pewnością konkurować z Sandomierzem Ojca Mateusza!

Producentem wykonawczym serialu jest warszawska agencja Multistudio.

 

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia