Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

MAiC zaprasza Latarników do konsultacji!

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zaprasza Latarników Polski Cyfrowej do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest określenie obszarów, na których nie istnieje odpowiednia infrastruktura internetowa.

Konsultacje społeczne trwają od 16 marca do 15 maja br. Ich przedmiotem są tzw. „białe obszary NGA”, czyli punkty adresowe w których nie występuje infrastruktura sieci NGA, umożliwiająca świadczenie usług dostępu do sieci o prędkości co najmniej 30 Mb/s. Na obszarach tych możliwe będzie udzielanie wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, czyli dofinansowanie budowy sieci „ostatniej mili”.

Na konsultacje składają się dwa procesy:

Uwagi zgłaszać może każdy zarejestrowany na portalu.

Latarnicy, nierzadko pracujący na obszarach pozbawionych odpowiedniej infrastruktury i posiadający wiedzę na temat takich miejsc, mają szansę wnieść swój cenny wkład w weryfikację danych, a tym samym mieć udział w procesie ograniczenia różnic terytorialnych w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu.

Więcej informacji o konsultacjach społecznych dostępnych jest na stronie Ministerstwa.  

« wróć
Komentarze (1)
27.03.2015 21:51

Do poprawki jest link "Uwagi zgłaszać może każdy zarejestrowany na portalu." przekierowuje na: https://konsultacje.itl.waw.p, a winno być raczej: https://konsultacje.itl.waw.pl/

Ostatnie wydarzenia