Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Nowy film o Latarnikach i pokoleniu 50+

Latarnicy i osoby biorące udział w zajęciach znów będą bohaterami telewizyjnego programu! Tym razem motywem przewodnim filmu będą sylwetki uczestników zajęć prowadzonych przez Latarników, którzy dzięki Internetowi i możliwościom jakie oferuje sieć zmienili swoje życie. Poszukujemy historii kilkunastu ‘starszaków’.

Zależy nam na pogodnych osobach, które opowiedzą nam swoją historię przed kamerą i pozwolą, aby ta towarzyszyła im przez większość dnia. Pokażemy jak wygląda nowa rzeczywistość bohaterów oraz to jak w praktyce wykorzystują przekazane im przez latarników umiejętności (np. wideokonferencja z dziećmi/wnukami, przeglądanie/wysyłanie zdjęć do rodziny, mailowanie/serwisy społecznościowe, a może nawet znajdziemy starszą osobę który pracuje przez sieć).

Chcemy także poznać ich otoczenie, rodzinę i przyjaciół aby pokazać jak wyglądały przemiany bohaterów z perspektywy najbliższych im osób. Oczywiście przewodnikiem po świecie swoich podopiecznych oprowadzać będą Latarnicy.

Będziemy wdzięczni za przesłanie kandydatur (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, zawód + krótki opis tego, jak świat cyfrowy zmienił pozytywnie życie ‘starszaka’) na adres pcrs@mwi.pl do 27 października 2013r. Oczywiście konieczna je zgoda tych osób na udział w filmie. 

« wróć
Komentarze (5)
21.10.2013 21:14

Witam,pomysł ciekawy ale krótki termin do realizacji...tu trzeba porozmawiać i dać czas do decyzji,tak czuję.

24.10.2013 10:32

Zgadzam się z Ewą.Trzeba namawiać,rozmawiać itd.

24.10.2013 21:50

Zaiste, czasem urabianie trochę trwa. Nasi podopieczni to ludzie bardzo skromni i gdzie tam im do telewizji :) Tak sądzą

01.11.2013 11:00

Znowu przeoczyłam termin, a faktycznie wystąpienia publiczne onieśmielają uczestników zajęć. Szkoda :-(

03.11.2013 15:26

Ja zgłosiłem, ale na razie cisza. Pan Rysio też w oczekiwaniu :)

Ostatnie wydarzenia