Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Oświęcim lubi Internet!

23 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu odbyła się konferencja regionalna organizowana w ramach Projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. Konferencja była połączona z Otwartym Spotkaniem Lokalnym - „Dzień z Internetem zorganizowanym przez Latarniczkę Polski Cyfrowej, Mariolę Drosd. Licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania ze środowisk samorządowych, pozarządowych jak również z organizacji skupiających osoby powyżej 50 roku życia mieli okazję na zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami nt. działań realizowanych w ramach programu PCRS.

O aktywności Latarników Polski Cyfrowej, najciekawszych zajęciach i nowym modelu edukacji cyfrowej, promowanym przez Latarników opowiadał trener PCRS – Michał Golemo. Istotnym punktem programu była prezentacja i podsumowanie działalności Latarniczki Polski Cyfrowej z Oświęcimia, Marioli Drosd podejmowanej w ramach Lokalnego Planu Działania „Oświęcim Lubi Internet”.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się nie tylko ze statystykami działalności latarniczki, ale także spotkać się z osobami które zostały objęte wsparciem p. Marioli.

Kolejnym punktem programowym konferencji była prezentacja działań Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu na rzecz dorosłych mieszkańców miasta, o której opowiadała członkini zarządu instytucji - Marta Babich. 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele oświęcimskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Karolina Dominder oraz Wanda Smolińska które w swym wystąpieniu skupiły się na prezentacji oferty jednostki której słuchacze są brali udział w zajęciach prowadzonych przez Mariolę Drozd.

Doskonałym dopełnieniem pierwszej części konferencji był wykład dr Łukasza Tomczyka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu, który zwrócił uwagę na rolę nowych mediów oraz miejsce osób starszych w nowoczesnym społeczeństwie informacyjnym.

Zwieńczeniem wydarzenia były praktyczne warsztaty kompetencji cyfrowych, podczas których uczestnicy poznali funkcjonalności Skypa, Google Map, a także dowiedzieli się jak organizować swoje zdjęcia. Zajęcia były prowadzone przez Latarniczkę Mariolę Drosd na specjalnie do tego celu przygotowanych stanowiskach komputerowych, którymi opiekowali się entuzjastyczni pomocnicy Grupa AleFun.

Duże zainteresowanie wydarzeniem oraz liczna frekwencja, są dowodem na ogromny sukces, który stał się udziałem Latarniczki i jej podopiecznych. Oświęcim naprawdę lubi Internet!

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia