Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Oto pierwszy odcinek serialu "Latarnicy.pl"

„Latarnicy.pl” to tytuł cyklu 12 programów poświęconych pracy Latarników Polski Cyfrowej oraz aspektom życia związanym z internetem. Pierwszy odcinek został wyemitowany dzisiaj o 10:30 na antenie TVP1. Jest już dostępny na latarnicy.pl!

Program „Latarnicy.pl” pokaże historie Latarników Polski Cyfrowej oraz osób z pokolenia 50+, które stawiają pierwsze kroki w internecie, a dzięki temu otwierają się na zupełnie nowe możliwości.

Internet dziś to narzędzie ułatwiające dostęp do rynku pracy, rozrywki czy informacji – i o tym opowiadać będą zarówno ci, którzy dopiero przełamali barierę jak i ludzie, dla których internet jest sposobem na życie. O praktycznych zaletach internetu jak i bezpieczeństwie w sieci powiedzą ludzie znani, naukowcy, dziennikarze, a przede wszystkim użytkownicy.

Obejrzyj cały pierwszy odcinek!

Premiera programu odbyła się 2 marca o 10.30, a w ramówce wiosennej wyemitowane będzie 12 odcinków w cyklu cotygodniowym. Program będzie dostępny co tydzień również w serwisie Latarnicy.pl

« wróć
Komentarze (25)
02.03.2013 12:27

Super sprawa! I tak trzymać!
Pozdrawiam wszystkich latarników i ludzi Stowarzyszenia!!!
Brawo!

02.03.2013 13:24

Z niecierpliwością czekałem, obejrzałem i ... to jest to czego nam potrzeba. Przedstawienie projektu w tak dostępnej formie tylko nam przysporzy wielu nowych słuchaczy na zajęciach.
Przedstawienie stron dla dzieci było super strzałem w 10-tkę!
Pozdrawiam i do zobaczenia za tydzień!

02.03.2013 13:27

Zaintrygował mnie ten program tym bardziej że ku mojemu zdziwieniu ani na facebooku ani na forum nie było ani sowa o nim. Niestety nie zaobserwowałem od kiedy to latarnicy zajmują się w 1/3 czasu dziećmi a tak wynika z tego programu. Coś się zmieniło w założeniach projektu? Proszę o wytłumaczenie co wnosi dla latarników i społeczności którą się opiekują reklamówka firmy produkującej materiały na potrzeby dzieci?

02.03.2013 18:08

Arku proszę Cię nie czepiaj się. Idea programu jest fantastyczna, a i sama realizacja niczego sobie. To, że pokazano, jak 3 i 5-latkowie radzą sobie w sieci, to właśnie dodatkowa zachęta i motywacja dla "opornych" 50+!

02.03.2013 18:11

Arku, na facebook'u Polski Cyfrowej od przedwczoraj była informacja o cyklu "latarnicy.pl", a także o wczorajszym wywiadzie w porannym programie "Kawa czy herbata".

02.03.2013 18:37

Bardzo dobrze ,że jest taki program . Dużo ludzi ogląda program TVP1 i po obejrzeniu na pewno więcej osób zajrzy na stronę Latarników i będą chcieli uczęszczać na nasze zajęcia. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

02.03.2013 19:17

Świetnie
Dziś miałam e-warsztaty i poinformowałam moich uczniów o serialu, zainteresowało ich to bardzo :) na pewno będę im przypominać o kolejnych emisjach :)

02.03.2013 19:25

Można się trochę przyczepić do tego programu (jak do wielu). Ja oczywiście doskonale go zrozumiałem i podoba mi się jego przesłanie (także to z 3-4 latkami), ale na temat projektu wiem i tak bardzo dużo, bo w nim uczestniczę. W ocenie jednak niektórych, potencjalnych uczestników zajęć, które mam rozpocząć, z nową grupą 6 marca (z kilkoma rozmawiałem po emisji)był zbyt mało przekonujący. Usłyszałem ocenę, że ten program "mnie by nie przekonał". Wypowiedzi seniorów oceniono na zbyt krótkie, zbyt reklamowe. Nawet taki szczegół jak "po co on tym placem ekranu dotykał" wzbudził pewne niezrozumienie. Pamiętajmy, że ma on trafić do seniorów, a nie do Latarników, którzy - w istocie - i tak są do całego projektu przekonani.

02.03.2013 19:27

Reasumując mój poprzedni post. Mnie się podobało, ale zapytajmy o to "starszaków", którzy go oglądali.

02.03.2013 21:04

W czołówce programu na mapie pojawiło się Busko-Zdrój a jak wynika z mapy tam latarnicy nie działają. Starszacy z Buska uczestniczyli w moich zajęciach w Pińczowie ;-)

02.03.2013 21:58

Wielkie Dzięki za zamieszczenie tego materiału.
Mój komputer miał to nagrać ale jakoś się zbuntował i tego nie zrobił.
Moja Babcia też to oglądała:)

03.03.2013 07:37

Andrzeju, "Nawet taki szczegół jak "po co on tym placem ekranu dotykał" wzbudził pewne niezrozumienie. "

Może i właśnie dobrze, bo program wzbudzi wśród osób 50+ wiele pytań, choćby żeby się dowiedzieć, po co dotykał... A wtedy poszukają najbliższego latarnika, żeby uzyskać odpowiedź...

Mi się podobało.

A to dla 3-5 latków to specjalnie - zwróćcie uwagę, że taka babcia czy dziadek po przyjściu do domu z zajęć latarniczych mogłaby na przykład swojemu wnuczkowi taką stronę http://ciufcia.pl/ pokazać, a przez to znaleźć z nim wspólny język i wspólnie się z nim czegoś nauczyć...

Ja osobiście o tych stronach nie wiedziałem, ale pokażę seniorom na zajęciach, żeby wnuczkom przekazali...

03.03.2013 09:31

[lajk] dla Marcina. To co napisał ma sens "A to dla 3-5 latków to specjalnie - zwróćcie uwagę, że taka babcia czy dziadek po przyjściu do domu z zajęć latarniczych mogłaby na przykład swojemu wnuczkowi taką stronę http://ciufcia.pl/ pokazać, a przez to znaleźć z nim wspólny język i wspólnie się z nim czegoś nauczyć..." i dowód na to że śmieciowisko Facebook bez opłacenia promowanych wpisów niezbyt się nadaje do komunikacji z grupą jako że nic mi się nie pojawiło na wallu, a utworzone chyba w tym celu oficjalne forum na tym serwisie jest niewykorzystywanym potencjałem.

03.03.2013 11:30

Marcinie. Nie krytykuję. Prawdopodobnie masz rację :-) Podzieliłem się jedynie uwagami jakie wygłosiło kilku seniorów po obejrzeniu programu. To dotykanie ekranu było dla mnie argumentem w rozmowie, takim jaki Ty opisałeś. Ponawiam jednak apel. Pytajmy o treść i formę tego programu uczestników naszych zajęć. Programów ma być 12 więc jest czas na bieżące zmiany, nie tyle formuły, co treści :-)

03.03.2013 11:33

A tak w ogóle to ja też chcę ministra Boniego na moich zajęciach :) i chyba do niego napiszę :)

03.03.2013 11:38

Świetny pomysł!!!Jeszcze bardziej zachęca do naszych działań!!!Teraz z całą pewnością Ci nieprzekonani będą się zapisywać na zajęcia Latarników. Ukłon dla pomysłodawców!!!Serdecznie pozdrawiam - Latarniczka z Bydgoszczy Grażyna Czaplewska

04.03.2013 11:34

Program super i czekam na nastepny napewno jest to super promocja tv --to jest to-- wszedzie dotrze

04.03.2013 13:14

Super pomysł z serialem Latarnicy.pl :) Seniorzy dużo oglądają telewizji i myślę, że jak obejrzą taki filmik to może dojdą do wniosku, że: "skoro już mówią o tym w telewizji to może naprawdę powinno nam się chcieć poznać ten Internet". Myślę, że bardzo dobrze, że zostały przedstawione strony dla dzieci. Przecież często dziadkowie zajmują się takimi maluszkami i fajnie, żeby wiedzieli o takich stronach. To też powinno ich zachęcić do poznawania Internetu.

04.03.2013 14:02

Kochani! To jest to! Naprawdę jestem dumna, że należę do tej "rodziny" oczywiście mówię o LATARNIKACH. Od dzisiaj w mojej komórce alarm jest nastawiony na 10,3o sobota tv1. Dzięki temu programowi odezwali się najwięksi oportuniści czyli prawdziwa rodzina :-) Oni też chcą poznać internet! To świetny program, który bardzo nam pomoże w naszej pracy. Serdecznie pozdrawiam i gratuluje pomysłodawcom.

04.03.2013 19:07

Świetna sprawa! Gratuluję programu! Na najbliższym spotkaniu zachęcę Starszaków do obejrzenia kolejnych odcinków!

07.03.2013 09:27

Witam, nie widziałam i teraz nie dam rady (czasssss), ale MÓWIĄ O NAS. Te programy tworzą naszą markę, rozpoznawalność działań, które prowadzimy. Uwiarygadniają nasze prośby o wsparcie. Oby jak najwięcej!

08.03.2013 20:09

Moi mili facebookowicze - zwłaszcza Ci najmłodsi rozpowiedzcie swoim "starszym" krewnym i znajomym, zwłaszcza tym wykluczonym cyfrowo, że jutro i co sobotę, na tv1 o godzinie 10,3o zaczyna się ich ulubiony serial "Latarnicy.pl" - koniecznie muszą to oglądać! :-)

09.03.2013 04:23

Obejrzałam ze wzruszeniem,u Nas jest też tak jak u Was!
Z pozdrowieniami - Janina Barbara Sikora.

09.03.2013 11:30

Ja też uważam, że to dobry pomysł ze serialem o latarnikach. Wiadomo, że siła mediów jest ogromna i bardzo przekonywująca. Liczę teraz na większy odzew ze strony seniorów. Pozdrawiam wszystkich latarników i seniorów.

23.03.2013 16:45

Filmik Super.Wykorzystałam filmik na spotkaniu z seniorami.Pokazano strony dla dzieci. Super. Przeciez nasi seniorzy wykorzystają te informacje wskazując strony dzieciom i wnukom. I jak bardzo edukacyjne. Jestem zachwycona. Sam filmik, jak dowartościowuje moich seniorów. Z grupy uczestników naszych spotkań, kilka osób już kupiło laptopy. Pan na kolejne spotkanie przyszedł z laptopem prosto ze sklepu.Jak miło było słyszeć, że tyle czasu zmarnował, teraz to dopiero wie że żyje. I wciąż dziękuje wszystkim pomysłodawcom i organizatorom tegoż projektu.A ja te serdeczności i ukłony Państwu przekazuję. Pozdrawiam wszystkich latarników. Zapraszam do Hajnówki i Puszczy Białowieskiej.

Ostatnie wydarzenia