Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Podkarpackie szkolenie latarnicze

Województwo podkarpackie doczekało się dwudziestu pięciu nowych Latarników Polski Cyfrowej! 3 i 4 grudnia w Sanoku obyło się szkolenie, dzięki któremu liczba animatorów cyfryzacji w tym województwie zwiększyła się z 79 na 104.

Podkarpackie szkolenie zostało zorganizowane jako odpowiedź na niewielką liczbę Latarników w tym regionie oraz bezpośrednie zaangażowanie w projekt europoseł Elżbiety Łukacijewskiej oraz Edwarda Mąki, dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu.

Na ogłoszenie zareagowało ponad dwadzieścia osób – przede wszystkim przedstawicieli lokalnych instytucji, bibliotek czy ośrodków kultury i sportu. W ich zaangażowaniu oraz poświęceniu intensywnym warsztatom, widać determinację i głęboką potrzebę pracy na rzecz lokalnych społeczności.

Dwudniowe warsztaty prowadzone były przez trenerów PCRS – Michała Golemo oraz Krzysztofa Grynienkę. Zadbali oni o to, aby przyszli Latarnicy poznali specyficzna i niezwykle skuteczną metodykę PCRSu, nauczyli się odpowiedniego podejścia nie tylko do swoich podopiecznych, ale także środowiska lokalnych instytucji oraz już na tym etapie – zintegrowali i poznali.

Zajęcia są przeprowadzone bardzo profesjonalnie, nie oznacza to jednak, że są sztywne – zarówno Michał jak i Krzysztof dbają o dobrą atmosferę i kontakt z uczestnikami. Do tego poruszane zagadnienia były bardzo rozwijające i ciekawe – szczególnie zaintrygowały nas scenki, które odgrywaliśmy podczas jednego z treningów” podsumowała szkolenie nowa Latarniczka, Lucyna Siekierzyńska.

Niespodziewaną, wizytę adeptom PCRSu złożyli także działający już w regionie Latarnicy Polski Cyfrowej. Latarnik Łukasz Kotulak, prowadzący zajęcia w Jaśle, oraz Latarniczka Agnieszka Bieniek-Wydrzyńska, realizująca Lokalny Plan Działania „Komputer – moje nowe narzędzie”. Opowiedzieli oni o swojej pracy z osobami z pokolenia 50+, odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z PCRS.

Nowym Latarnikom gratulujemy wejścia do naszej pomarańczowej, latarniczej rodziny i życzymy powodzenia w misji, jaką zdecydowali się wykonywać. Mamy nadzieję, że ta pozytywna energia, tak bardzo widoczna na szkoleniu, nie zniknie podczas zajęć z pokoleniem 50+, a ich zaangażowanie skutkować będzie poprawą życia podkarpackich seniorów.

« wróć
Komentarze (3)
05.12.2013 11:19

Witamy nowych Latarników :)

09.12.2013 08:59

i pozdrawiamy "Starych" :)

09.12.2013 14:19

oraz ściskamy mocno tych, którzy do Nas dołączą w niedalekiej przyszłości :D

Ostatnie wydarzenia