Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Polska Cyfrowa Równych Szans na CeBIT 2013

W dniach 4-7 marca Stowarzyszenie „Miasta w Internecie" uczestniczyło w roli wystawcy na Targach CeBIT 2013 w Hanowerze – wystawie dla branży usług i produktów ICT o najwyższym, światowym prestiżu.

Tegoroczne wydarzenie jest o tyle szczególne, że nasz kraj jest oficjalnym partnerem targów. Polskie firmy i instytucje prezesowały swą ofertę w prawie każdej z ponad dwudziestu hal wystawowych. Ponadto, w trakcie targów odbyły się liczne wydarzenia specjalne i fora eksperckie z udziałem specjalistów z Polski i Niemiec, a uroczystego otwarcia targów CeBIT 2013 dokonał premier Donald Tusk oraz Kanclerz Niemiec Angela Merkel.

W polskiej delegacji rządowej byli m. in. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, minister administracji i cyfryzacji dr Michał Boni, minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka, wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska, wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan, wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel, oraz prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

Część pawilonu zagospodarowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poświęcona była koordynowanemu przez SMWI programowi Polska Cyfrowa Równych Szans. Było to jedyne polskie przedsięwzięcie edukacji cyfrowej prezentowane na targach. Wzbudziło zainteresowanie odwiedzających, tym bardziej, że podczas ceremonii otwarcia zostało wymienione przez premiera Tuska, jako przykład działań zwiększających konkurencyjność Polski we współczesnym świecie, coraz bardziej zależnym od technologii teleinformacyjnych.

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia