Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Poradnik „Bezpieczeństwo w sieci”

Temat bezpieczeństwa w sieci to jeden z ważniejszych i częściej poruszanych zagadnień podczas latarniczych zajęć – to właśnie strach przed zagrożeniami związanymi z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii jest częstym powodem wykluczenia cyfrowego osób dorosłych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Latarników Polski Cyfrowej, którzy o bezpiecznym użytkowaniu narzędzi cyfrowych powinni mówić w sposób otwarty i przystępny, równocześnie nie strasząc uczestników swoich zajęć, przygotowaliśmy poradnik „Bezpieczeństwo w sieci”. Powstał on na bazie materiałów z kwietniowych warsztatów prowadzonych przez specjalistki z portalu Rightclick.pl – Dorotę Gałan oraz Sylwię Jakimiak.

Poradnik w sposób klarowny przybliża najbardziej istotne zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z internetu: anonimowość i prywatności, zabezpieczenia sieci przy zakupach online oraz bankowości elektronicznej. Autorki poruszają także tematy najważniejszych cyberzagrożeń i tego jak się przed nimi ochronić.

Publikacja stanowi uzupełnienie wiedzy, a jasny i czytelny przekaz pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie się do zajęć. Temat został także zaprezentowany w jednym z dziesięciu scenariuszy latarniczych spotkań, również opublikowanym w Bazie wiedzy.

Zachęcamy do lektury!

 

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia