Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Projektowanie stron internetowych kolejnym tematem warsztatów

Latarnik Polski Cyfrowej to nie tylko osoba przekazująca podstawową wiedzę na temat cyfrowego świata oraz przekonująca przedstawicieli pokolenia 50+ do zapoznania się z korzyściami jakie daje aktywność w Internecie – jest to też nierzadko animator inspirujący swoich podopiecznych do aktywności wykraczającej poza bierny odbiór treści zamieszczanych w sieci.

Wśród działających Latarników nie brakuje tych, którzy przekonali uczestników zajęć do stworzenia własnego miejsca w Internecie. Aby polska sieć była znacznie bogatsza w treści tworzone przez oraz kierowane do dojrzałych użytkowników, 28-29 maja we Wrocławiu odbędą się warsztaty tematyczne poświęcone tworzeniu stron internetowych będących odpowiedzią na potrzeby polskiego internauty po 50 roku życia.

Głównym celem warsztatów jest opracowanie metody inspiracji osób dorosłych do zwiększenia swojej aktywności w sieci, poprzez współtworzenie oraz publikacje treści w Internecie. Zrobienie „drugiego” kroku w cyfrowy świat, może być dla osób dorosłych nie tylko sposobem na rozwijanie i dzielenie się z innymi własnymi zainteresowaniami, ale także ma szansę pobudzić lokalną społeczność do większej aktywności w ogóle.

Aby pobudzić seniorów do aktywności w sieci, niezbędne jest aby Latarnik sam posiadał podstawową wiedzę na temat tworzenia stron internetowych. Uczestnicy warsztatów będą więc mieć szanse poznać mechanizmy tworzenia stron w oparciu o gotowe szablony (blogi oraz strony oparte o szablony wordpress). Wspólnie zastanowią się także nad tym czym mogliby być zainteresowani uczestnicy latarniczych zajęć oraz jak tworzyć odpowiednie treści.

Warsztaty rozpoczną się w czwartek o godzinie 11:00, w siedzibie Google Polska we Wrocławiu (plac Bema 2, 50-265 Wrocław). Szczgółowy program wydarzenia zostanie podany w późniejszym terminie. 

Uczestnicy warsztatów mają zagwarantowany nocleg (noc 28/29 maja) w centrum WenderEDU (ul. św. Józefa 1/3), wyżywienie – w tym wieczorne wyjście integracyjne – oraz materiały szkoleniowe. W gestii Latarnika pozostanie dojazd do/z Wrocławia. Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą wziąć ze sobą własny laptop. 

Zgłoszenia na wydarzenie proszę kierować drogą mailową do Kai Głomb (kaja.glomb@mwi.pl). 

« wróć
Komentarze (8)
12.05.2015 14:02

Czy to będzie jeden termin, czy jest szansa na kolejny?

12.05.2015 14:16

czemuż tak daleko ode mnie :(

12.05.2015 15:04

Tego nam trzeba - koniecznie :)

12.05.2015 18:24

Popieram koleżanki. Tego nam trzeba- koniecznie. I koniecznie proszę o inne terminy

12.05.2015 19:30

Ja tez nie mogę , w tym czasie są egzaminy w Liceum :)

12.05.2015 20:48

Bardzo przydatny warsztat.Termin mi nie pasuje.Prosimy o jeszcze jeden/przynajmniej/ warsztat bliżej nas,pozdrawaim

14.05.2015 21:43

Jak dla mnie zbyt krótki termin na zaplanowanie terminu. Mam nadzieję, że Kierownictwo przychyli się do prośby Latarników i zorganizuje jeszcze jedne warsztaty w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie :-)

18.05.2015 21:10

Jak dla mnie blisko, ale termin...nieosiągalny. A tak bym chciała się spotkać z Bracią Latarniczą...z Bracią i Siostrzycami :-)

Ostatnie wydarzenia