Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Publikacja z warsztatów w Wierzchosławicach

Ponieważ digitalizacja materialnych i niematerialnych treści stanowiących dziedzictwo kultury może być jednym ze sposobów na zachęcenie osoby w wieku 50+ do zainteresowania narzędziami cyfrowymi, Internetem i nowymi technologiami, jeden z warsztatów dla Latarników zorganizowanych w zeszłym roku, dotyczył właśnie tego zagadnienia. Odbył sie on w 24-25 kwietnia w podtarnowskich Wierchosławicach.

Podczas warsztatów, Latarnicy zajmowali się nie tylko odpowiednim podejściem i sposobami przekonania osób dorosłych do zaangażowania się w taki projekt, ale przede wszystkim zagadnieniami praktycznymi związanymi z tworzeniem materiałów na bazie fotografii, nagrań, ale i wspomnień – nierzadko bardzo trudnych i bolesnych.

Efektem intensywnej pracy podczas spotkania w Wierzchosławicach, jest publikacja „Wspomnienia będą silniejsze niż Ty”. Znaleźć w niej można praktyczne porady na temat sposoby pozyskiwania materiału historycznego, narzędzi cyfrowych, pozwalających na ich digitalizację oraz scenariusz zajęć latarniczych poświęconych zagadnieniom dziedzictwa kulturowego. Nie brakuje także przykładów projektów digitalizacyjnych, które mogą stanowić inspirację dla animatorów oraz inforamcji dotyczących prawa autorskiego, licencji i wolnych zabytków.

Wszystkich Latarników zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją. Mamy nadzieję, że nie jeden raz zostanie wykorzystana. Znajdziecie ją w dziale Baza wiedzy, w zakładce Materiały oraz poniżej.

 

« wróć
Komentarze (1)
03.02.2014 00:11

Dziękuję za publikację. W końcu się jej doczekaliśmy :) - lepiej później, niż wcale. Serdecznie pozdrawiam naszego trenera - Kubę Daneckiego - i Latarników, z którymi mogłem pracować nad scenariuszami podczas zeszłorocznych warsztatów. Wszystkim natomiast życzę owocnej pracy z wykorzystaniem publikacji.

Ostatnie wydarzenia