Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

"W sieci z ZUS"

W ręce Latarników Polski Cyfrowej trafia nowy scenariusz zajęć! Tym razem, Latarnicy poznają jak przeprowadzić spotkanie poświęcone niełatwemu tematowi założenia i obsługi profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

"W sieci z ZUS", czyli scenariusze opisane przez Marcina Zaroda i przygotowane we współpracy z Centralą ZUS, krok po kroki przygotowują Latarnika do zajęć poświęconych PUE ZUS oraz przeprowadzają przez proces tworzenia konta na platformie. W publikacji znajdują się więc systematycznie zaprezentowane informacje na temat tego jak zarejestrować indywidualny profil, kontaktować się z ZUS za pomocą funkcji „Zadaj pytanie” oraz tego jak korzystać z profilu PUE do uzyskania informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Mamy nadzieję, że poradnik ten przybliży Latarnikom ten niezwykle istotny temat i będzie często wykorzystywany podczas zajęć. Sieć pozwala dziś przyspieszyć oraz ułatwić skomplikowane procedury administracyjne, warto więc aby o możliwościach jakie daje dowiedzieli się dorośli Polacy. 

Publikacja dostępna jest poniżej oraz w Bazie wiedzy. 

« wróć
Komentarze (1)
16.02.2015 12:23

Chciałoby się krzyknąć "nareszcie!", szczególnie po 18 miesiącach od podpisania umowy o współpracy SMWI z ZUS. Dzięki Marcinie za publikację. Dla tych z Latarników, którzy z ZUSem jeszcze nie współpracowali, albo myślą o tej współpracy, będzie to przydatne narzędzie pracy. A dla "weteranów" - no cóż, od nadmiaru pomocy dydaktycznych głowa ich chyba nie rozboli, a tylko pomoże usystematyzować pracę.

Ostatnie wydarzenia