Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Warszaty "Bezpieczeństwo w sieci"

Bezpieczeństwo w sieci to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych tematów latarniczych zajęć. Wychodząc naprzeciw potrzebom Latarników Polski Cyfrowej, którym wiedza na temat rozsądnego i bezpiecznego poruszania się po Internecie jest niezwykle potrzebna w pracy z osobami 50+, organizujemy dwa spotkania tematyczne!

Warsztaty odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowym „Natura”  w Krasnobrodzie w woj. lubelskim. 9 kwietnia zostaną zorganizowane warsztaty "Bezpieczeństwo w sieci". Następnego dnia natomiast spotkanie "Nowe metodyki pracy z pokoleniem 50+. Jak nie straszyć nowymi technologiami". Wśród problemów poruszanych na pierwszym spotkaniu znajdą się m.in. świadome korzystanie z Internetu, udostępnianie danych; metadane i informacje udzielane automatycznie; geolokalizacja itp. Efektem drugich warsztatów będzie opracowanie dziesięciu wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieci, które zostaną udostępnione innym Latarnikom do wykorzystania podczas zajęć ze Starszakami!

Do udziału w warsztacie zapraszamy osoby posiadające podstawowe kompetencje tematyczne, deklarujące aktywność i gotowość do pracy zespołowej oraz – co szczególnie ważne zainteresowane tematyką bezpieczeństwa w sieci. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają:

  • pełne wyżywienie

  •  materiały edukacyjne

Uczestnicy zapewnić muszą sobie jedynie dojazd ze swojego miejsca zamieszkania do Krasnobrodu.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Na zgłoszenia czeka Marcin Mechla (m.mechla@mwi.pl), najpóźniej do 4  kwietnia br. do godz. 15.00.

« wróć
Komentarze (7)
24.03.2014 22:27

Trochę termin nie pasuje!Zobaczymy co da się zrobić..

25.03.2014 11:18

Ode mnie dojazd fatalny, ale jeżeli ktoś jedzie przez Łódź, Łowicz lub okolice chętnie dołączę ;)

25.03.2014 20:16

Moje pytanie jest takie. Dla kogo są to warsztaty? Dla latarników? Dla latarników z północnej Polski? Zostawiam to bez odpowiedzi, ponieważ są to kolejne warsztaty na południu kraju w terminie pasującym tylko PCRS.

25.03.2014 22:35

Termin akurat nie jest problemem, bo zawsze można wykorzystać urlop..., ale miejsce to już gigantyczny problem...z mojej miejscowości z woj. pomorskiego jest to awykonalne...minimum od 4 do 5 przesiadek a ilość godzin spędzonych w autobusach w jedną stronę przewyższa ilość godzin szkoleniowych

26.03.2014 12:53

Warsztaty organizujemy w całym kraju. W województwie lubelskim mamy jedną z najbardziej licznych i aktywnych grup latarniczych, stąd wybór akurat tej lokalizacji. Województwo zachodniopomorskie i pomorskie odwiedzimy już niebawem (początkiem czerwca) z innymi ciekawymi warsztatami tematycznymi.

26.03.2014 17:58

Proponuję organizować szkolenia / warsztaty w centralnej Polsce np w stolicy. Chociaz sama mam do Warszawy ponad 200 km, to myślę że dla większości byłoby to miejsce do którego dość łatwo dojechać. A tak... no cóż nie tym razem:-(

27.03.2014 07:08

Kochani Lubelszczyzna to nie " koniec świata", a Roztocze jest cudowne. Mnie "elegancki bucik" przykuł do łóżka i korzystam z długiego L4..

Ostatnie wydarzenia