Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Warsztaty w Wierzchosławicach – program i uczestnicy

23 kwietnia ruszają pierwsze warsztaty dla Latarników Polski Cyfrowej, pod tytułem „Wspomnienia silniejsze będą niż Ty!", poświęcone digitalizacji lokalnych zasobów historycznych i kulturalnych. Poniżej prezentujemy listę uczestników i program wydarzenia.

Miejscem warsztatów będzie Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach (www.ckwp.wierzchoslawice.pl/cccol/). Również tam uczestnicy mają zagwarantowany nocleg.

Dla chętnych został zorganizowany bezpłatny transport z Tarnowa do Wierzchosławic i z powrotem. Autobus na miejsce warsztatów odjedzie 23 kwietnia o 17:00 z dworca kolejowego w Tarnowie. Powrotny autobus zostanie podstawiony 25 kwietnia po zakończeniu warsztatów. Wszyscy uczestnicy są proszeni o informację, czy chcą skorzystać z transportu. W tym celu prosimy o pilny kontakt z  Anną Tyrałą (a.tyrala@mwi.pl).

Podczas warsztatu Latarnicy zajmować się będą kwestiami: uzyskiwania dostępu do lokalnego dziedzictwa, technik ich utrwalania oraz narzędzi służących do ich udostępniania w sieci. Uzupełnią wiedzę na temat otwartych zasobów i omówią przykłady dobrze i źle zrealizowanych projektów digitalizacji. Każdy uczestnik na końcu warsztatów otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia. 

Szczegółowy program warsztatów znajduje się pod tym linkiem

Lista uczestników warsztatów oraz lista rezerwowa znajduje się pod tym linkiem.

« wróć
Komentarze (3)
12.04.2013 13:35

Gratulacje dla wybrańców losu, trudne zadanie przed Wami..

14.04.2013 14:42

Pamiętajmy o tym, że warsztaty rozpoczną się już 23 kwietnia wieczorem, więc do Wierzchosławic należy dojechać do godz. 18:00. Potem kolacja i do roboty!

21.04.2013 16:18

Szefie, po kolacji to może zajęcia integracyjne, a nie od razu "robota"

Ostatnie wydarzenia