Wyjazd studyjny do Szwecji
W ramach PCRS staramy się zapewnić Latarnikom różnorodne formy edukacyjne. Jedną z nich będzie wizyta studyjna w Szwecji, którą zorganizujemy w dniach 22-24 października br.
W jej trakcie grupa Latarników będzie miała okazję:
-
zapoznania się z działaniami DIGITEL – kampanii na rzecz integracji cyfrowej (http://www.digidel.se/eng/), realizowanej przez Instytucję zarządzającą domenami w Szwecji (iie.se), w partnerstwie z bibliotekami, centrami gminnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami. Do tej pory w wyniku działań DIGITEL udało się już włączyć w cyfrowy świat 400 tyś. osób.
-
wizyty w Szwedzkiej Bibliotece Narodowej (Sztokholm), która wspiera biblioteki w małych miejscowościach w integracji cyfrowej mieszkańców.
-
poznania działalności Studiefrämjandet (Uppsala) – jednego z najbardziej aktywnych stowarzyszeń w Szwecji na polu kształcenia ustawicznego osób wykluczonych cyfrowo. W trakcie wizyty zaprezentowane zostaną m. in. projekty SENIORNET oraz Ulvis polegające na wsparciu seniorów wchodzących w cyfrowy świat (więcej informacji: http://www.studieframjandet.se/uppsala).
-
wizyty w bibliotece gminnej w Botkyrka, gdzie prowadzone są zajęcia dla mieszkańców wsi.
-
zwiedzenia światowej sławy Biblioteki Uniwersytetu w Uppsali, oraz muzeum siedemnastowiecznego statku Vasa. Więcej informacji:
-
Biblioteka Uniwersytetu - http://www.ub.uu.se/en/About-the-Library/History-of-the-Library/
-
muzeum statku Vasa: http://www.vasamuseet.se/sv/Sprak/Polski/
-
Zgłoszenia udziału w wyjeździe należy przesyłać na załączonym formularzu w nieprzekraczalnym terminie 2 października na adres szwecja@mwi.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń kierownictwo projektu dokona wyboru uczestników i prześle informację na ten temat do 7 października.
Warunkiem udziału w wyjeździe są:
-
znajomość języka angielskiego – wszystkie zajęcia będą prowadzone w tym języku, nie przewiduje się tłumaczenia na język polski.
-
aktywność w prowadzeniu zajęć latarniczych – poświadczona wpisami relacji w portalu Latarnicy.pl, w profilu PCRS na Facebooku oraz uczestnictwem w innych wydarzeniach projektu.
-
gotowość do aktywnego udziału w pracach warsztatowych i dyskusjach podejmowanych z przedstawicielami ww. szwedzkich instytucji.
-
zapewnienie we własnym zakresie transportu na lotnisko Okęcie jak również transportu z lotniska po powrocie z wyjazdu. (Wszelkie inne koszty transportu tj. bilet lotniczy i transport na terenie Szwecji pokrywa SMWI).
Zbiórka wszystkich uczestników zakwalifikowanych do udziału w wyjeździe nastąpi 22 października o godz. 6:15 na lotnisku „Okęcie” w Warszawie. Planowany powrót na lotnisko „Okęcie” w Warszawie to 24 października, godz. 19:00.
Czekamy na Wasze zgłoszenia!
Komentarze (15)
Bardzo ciekawy i pouczający wyjazd . Życzę owocnej pracy . Ja nie znam języka angielskiego !!!
Ja też nie znam, ale od czego jest google tłumacz?
Błąd w formularzu...."...w dniach 22-14 października 2013r. do Szwecji. " Pozdrawiam... cóż bariera językowa niestety nie pozwala się podjąć tego wyzwania... :(
Robercie wydaje mi się ze google tłumacz nic ci nie da podczas rozmowy w tym języku :) ale jak uważasz...
ja akurat nie mam z tym problemu... więc mogę kogoś poduczyć troszkę :)
Zero angielskiego. A szkoda podróże kształcą. Niestety nie kwalifikuję się. Powodzenia wysokich lotów
Też mi przykro - kiedyś dawno, dawno temu - w liceum byłam w klasie angielskiego, która robiła lekcje pokazowe. Niestety bez posługiwania się, zostało mi tylko "ja chcieć, ja mieć". Życzę wszystkim, którzy się zakwalifikują samych przyjemności i dużo korzyści!!!
Też należy wziąć pod uwagę fakt, że nie tylko znajomość języka angielskiego jest potrzebna, ale również latarnicza aktywność...!!!!!
Sorki, mimo że znam angielski z powodów zawodowych niestety nie mogę złozyć swojej aplikacji na wyjazd. A szkoda! Pozdrawiam i życze przyjemności w Szwecji!
Chętnie bym wzięła udział w tym wyjeździe studyjnym. Nie władam jednak j. angielskim i już się nie nauczę.
Jak widać, nie znający j. angielskiego też są w pewnym sensie "wykluczeni". :)
Niestety, nie znam angielskiego, pozdrawiam
Też poczułam się wykluczona
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy widzę ,że potrzebujemy bezpłatnych zajęć z języka angielskiego :)
Znam komunkatywnie język angielski, ale ostatnio pomagam latarnikowi z grantem, więc nie zamieszczam już nowych relacji, a co za tym idzie jestem (jak mi sie zdaje) wykluczony z tego wyjazdu, więc nawet sie nie zgłaszam.
Zakwalifikowanym życzę owocnego wyjazdu
Łukasz, relację zawsze warto zamieścić, nawet jeżeli organizujesz ją wspólnie z kimś innym. Jest to forma aktywności o której warto wspomnieć.
Ja się zgłosiłem, ale nie wiem czy uda mi się zakwalifikować!!!