Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Wyróżnienia dla Latarników

II Ogólnopolski Zjazd Latarników Polski Cyfrowej już za nami, wciąż jednak z entuzjazmem wracamy do tych dwóch dni w Olsztynie i przywołujemy towarzyszące nam wtedy emocje.

Jednym z punktów programu, który wzbudził szczególną ekscytację wśród uczestników Zjazdu, było Spotkanie Szerokopasmowe, czyli rozmowa z minister Małgorzatą Olszewską oraz Polskim Liderem Cyfryzacji – Włodzimierzem Marcińskim, zakończona uroczystym wręczeniem tabletów wyróżniającym się Latarnikom.

Tablety wraz z rocznym abonamentem internetowym, przekazane przez firmę Orange Polska, były nagrodą dla 60 Latarników Polski Cyfrowej, budujących pozytywny wizerunek programu swoim działaniem, ale także odznaczający się wysoką aktywnością – przede wszystkim na portalu latarnicy.pl. W sposób szczególny zależało nam na nagrodzeniu osób działających poza grantem, które mimo braku środków potrafią zmobilizować swoje wysiłki zarówno na pracy z osobami z pokolenia 50+ jak i relacjonowaniu swoich dokonań na stronie.

Nie zapomnieliśmy także o wyróżniających się grantobiorcach – ich entuzjazm oraz aktywność nierzadko przekracza poziom obowiązku, które na siebie przyjęli podpisując umowy grantowe. Swoim ponadprzeciętnym zaangażowaniem, Latarnicy ci nie tylko wprowadzają osoby dorosłe w cyfrowy świat, ale także aktywizują swoje lokalne społeczności.

Całej sześćdziesiątce – zarówno tym, którym mieliśmy szansę złożyć osobiste gratulacje w Olsztynie, jak i nieobecnym – serdecznie gratulujemy i dziękujemy za niezwykle owocną pracę na rzecz programu Polska Cyfrowa Równych Szans.

Lista osób wyróżnionych znajduje się w załączonym dokumencie.

Fotorelacje ze Zjazdu można znaleźć na stronach:

http://www.flickr.com/photos/latarnicy/sets/72157635597237975/ fot. Kamila Szuba

http://chmura.mwi.pl/photo/#Albums/album_50435253/album_504352532f4949207a6c6f74 fot. Michał Kusiak

 

« wróć
Komentarze (5)
25.09.2013 09:54

Jakoś dziwnym trafem, lista zaczyna się od "K" i ubyło sporo nagrodzonych osób...

25.09.2013 10:47

Już są chyba wszystkie nazwiska na liście. Ja również tam się znalazłem za co bardzo serdecznie dziękuję PCRS'owi.
Tablety są raczej z niższej półki (jedynym elementem wyróżniającym go jest moduł 3G), ale darowanemu koniowi ... . Jednak pewnymi zabiegami można je troszkę wspomóc. Na początek proponuję w ustawieniach klawiatury wyłączyć automatyczne wprowadzanie głosowe oraz przełączyć na standardową klawiaturę Android - to zdecydowanie pozwala "odmulić" tablecik.
Tableciki zdecydowanie przydadzą się w edukacji dorosłych - może kiedyś wszyscy latarnicy otrzymają taką możliwość. Jest to jednak kolejne potwierdzenie, że warto być aktywnym latarnikiem i wpisywać relacje, bo to jest systematycznie nagradzane.

25.09.2013 14:21

Napisze tylko tyle, zasady nagradzania latarników są bardzo klarowne i nie można mieć do nich żadnych zastrzeżeń.

25.09.2013 18:26

Gratulacje dla najlpszych

27.09.2013 15:44

Dziękuję bardzo za wyróżnienie i pozdrawiam Wszystkich Latarników :)

Ostatnie wydarzenia