Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Zaczynamy budować Latarnie Polski Cyfrowej

Kolejne warsztaty tematyczne przed nami! Program Polska Cyfrowa Równych Szans – którego finansowanie zostało oficjalnie przedłużone do czerwca 2015 – kolejny okres funkcjonowania rozpocznie od warsztatów poświęconych nowej inicjatywie naszego programu - Latarniom Polski Cyfrowej. Zorganizujemy je w Augustowie (woj. podlaskie) 28 lipca.

Latarnie Polski Cyfrowej mają być lokalnymi centrami aktywizacji pokolenia 50+, w których Latarnicy mieliby szansę nie tylko prowadzić zajęcia wprowadzające osoby dorosłe w cyfrowy świat, ale także pobudzać je do większej aktywności. Podczas warsztatów opracowane zostaną pierwsze dokumenty:

  • założenia programowe Latarni Polski Cyfrowej

  • lista usług integracyjnych świadczonych w LPC na rzecz różnorodnych grup beneficjentów

  • infrastruktura techniczna centrów

  • zasady współpracy z samorządami.    

Pracę nad założeniami Latarni Polski Cyfrowej będziemy kontynuować podczas III Zjazdu Polski Cyfrowej w Łodzi w połowie września. 

Warsztatom towarzyszyć będą działania promujące kompetencje cyfrowe pośród przedstawicieli pokolenia 50+. 27 lipca, w niedzielę, Latarnicy Polski Cyfrowej wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Na Byle Czym „Co ma pływać nie utonie”, które jest  świetną okazją do zaprezentowania przez Latarników ich pracy turystom z całej Polski.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy gwarantują:

  • dwa  noclegi z 26/27 i 27/28 lipca

  • wyżywienie w dniach 27 (od obiadu) i 28 lipca (do obiadu włącznie)

  • udział w  Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym. 

Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona. Zgłoszenia proszę kierować do Michała Golemo (m.golemo@mwi.pl)

Szczegółowe Informacje programowe oraz organizacyjne zostaną przekazane uczestnikom wydarzenia po potwierdzeniu ich udziału w spotkaniu.

Spotkanie projektowe poprzedzi Latarczniczy Spływ Kajakowy Czarną Hańczą, na który zapraszają Latarnicy Polski Cyfrowej z Augustowa. Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z organizatorem, Mirosławem Karolczukiem (augustowski.latarnik@wp.eu).

« wróć
Komentarze (7)
10.07.2014 12:14

Uwaga- Gosia jest przez kilka najbliższych dni nieobecna- więc proszę o maile do Mirka. Dla zainteresowanych spływem kilka informacji- koszt ok. 45-55 zł w zależności od liczby osób i np. kateringu; start ok. 13.00 z Augustowa, sam spływ ok 12 km -4 godziny, spokojny odcinek Wysoki Most- Frącki na Czarnej Hańczy- serdecznie zapraszam- Mirek

10.07.2014 12:25

Aby nie było wątpliwości skorygowaliśmy informację o organizatorach Spływu.

10.07.2014 12:27

Uzupełnienie- start w sobotę 26 lipca z miejsca noclegu czyli Marina PTTK, ul. Nadrzeczna 70a, 16-300 Augustów. Dla chętnych http://pttk.augustow.pl/ szlak Cz.H. jest piękny moim zdaniem i łatwy nawet dla początkujących ( http://www.szot.pl/weekendowy-relaks-w-kajaku---czarna-hancza-262.htm) - więc zapraszam- może powstanie "nowa świecka tradycja" (cytując klasyka)- coroczne spływy Latarników PCRS ;-)

10.07.2014 12:31

Wkrótce (mam nadzieję dzisiaj) opublikuję na Facebooku więcej informacji o spływie. Chciałem prosić o w miarę szybkie podejmowanie decyzji gdyż organizator spływu chciałby jak najszybciej znać liczbę uczestników ponieważ od tego zależy cała logistyka spływu- pozdrawiam raz jeszcze

12.07.2014 23:03

Obiecany harmonogram soboty 26 lipca 2014 dla osób chętnych spłynąć Czarną Hańczą byłby następujący: zbiórka od 12 do 13 w Marinie PTTK w Augustowie ul. Nadrzeczna 70a, 16-300 Augustów .Bagaże zostawiamy w domkach - UWAGA- śpimy w domkach 5-osobowych (standard turystyczny) a więc warto się dobrać osobom zakwilifikowanym na Augustowskie Warsztaty w "piątki".
Wyjazd do wsi Wysoki Most (https://www.google.pl/.../data=!4m2!3m1... ) o 13.00 i na wodzie jesteśmy ok. 14.00- następnie bardzo leniwie płyniemy do miejscowości Frącki - czyli 12 km spokojnej ale malowniczej wycieczki kajakiem- po drodze możemy poprosić organizatora spływu o katering np. ciepłe kartacze dla każdego uczestnika (mniam, mniam) albo inne danie na "tekturowej zastawie". Jeżeli nie prosimy o katering to zabieramy kanapki i wodę do picia- przypominam, że wyruszamy z Augustowa bez posiłku (nie piszę o niezbędniku kajakarza- Latarnika tzn. dokumenty w torebce wodoodpornej tzw. strunowej, jakaś kurtka od ewentualnego deszczu no i oczywiście nasze pomarańczowe koszulki).
Koniec spływu to ok. 17.30 ale z przerwą "na popas" to ok. 18.30. Załadunek ludzi i pomoc przy zapakowaniu kajaków i droga do PTTK zajmie ok. 1 godziny - w Augustowie bylibyśmy na ok. 19.30 i wtedy o 19.40 lub 20.00 mogłaby być kolacja. Koszt spływu przy ok. 30 osobach to 45 zł bez kateringu a z kateringiem ok. 55 zł. Jeżeli chętnych na spływ będzie znacznie mniej to koszt na osobę będzie większy o ok. 5 zł. UWAGA: kosztów spływu nie pokrywa SMwI więc kasę wykładają sami Latarnicy.
Jeszcze raz przypominam, że osoby zgłaszające do Michała Golemo udział w Augustowskim spotkaniu- powinny jednocześnie na mojego maila: augustowski.latarnik@wp.eu wysłać zgłoszenie udziału w spływie- z pozdrowieniami z "najmilszego miasta w Polsce"- Mirek Karolczuk

12.07.2014 23:07

Ja oczywiście tez zapraszam i pozdrawiam

13.07.2014 22:14

Jestem w tym czasie w Łebie - bardzo żałuję, że nie mogę wziąć udziału.

Ostatnie wydarzenia