Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Zapraszamy na Cyfrowy Rajd PCRS!

Zapraszamy na kolejne warsztaty tematyczne dla Latarników Polski Cyfrowej – tym razem proponujemy spotkanie w nieco innym formacie niż dotychczas! Pasjonatów technologii mobilnych i ich zastosowań w przestrzeni publicznej a także miłośników przyrody i gór zapraszamy do udziału w Cyfrowym Rajdzie PCRS pt. Latarnicza gra terenowa  zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem modelu Geocaching.

Celem wydarzenia jest zgłębienie przez Latarników wiedzy z zakresu wykorzystywania narzędzi mobilnych i rozwiązań typu geocaching do organizacji ciekawych zajęć szkoleniowych dla osób 50+. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na wykorzystywane w tym procesie cyfrowych map i aplikacji mobilnych, pomocnych w budowaniu i realizacji scenariuszy ciekawych zajęć dla seniorów.

Cyfrowy Rajd PCRS odbędzie się w dniach 26-28 czerwca  w pięciu miejscowościach powiatu tarnowskiego. UWAGA! Ze względu na weekendowy termin warsztatów, akceptowany będzie przyjazd Latarników późnym wieczorem w piątek lub w sobotę rano (proszę pamiętać o przesłaniu takiej informacji wraz ze zgłoszeniem).

Wydarzenie będzie realizowane w oparciu o Wasze urządzenia mobilne (smartfony, tablety) a jego finał stanowić będzie udział Latarników w lokalnym festynie który odbędzie się w podtarnowskiej miejscowości  Pleśna. Podczas festynu Latarnicy będą promować wśród mieszkańców gminy wykorzystywanie urządzeń mobilnych oraz internetu w życiu codziennym. Warsztat zostanie uzupełniony pracą nad nowymi scenariuszami zajęć, które pod okiem eksperta, wspólnie wypracują Latarnicy Polski Cyfrowe

Do udziału w Cyfrowym Rajdzie PCRS zapraszamy osoby posiadające podstawowe kompetencje tematyczne, deklarujące aktywność i gotowość do pracy zespołowej oraz  co szczególnie ważne  dobrze przygotowane do wzmożonej aktywności fizycznej. Mając na uwadze wysokie temperatury jakie zwyczajowo panują na południu Polski końcem czerwca oraz konieczność przemierzenia trasy rajdu pieszo i na rowerach, apelujemy o rozwagę podczas podejmowania decyzji o udziale w warsztatach.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają: dwa noclegi, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Koszty dojazdu do/z Tarnowa uczestnicy pokrywają z własnych środków.

Jak zawsze podczas latarniczych warsztatów tematycznych, liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia udziału w warsztacie oraz wszelkie pytania dotyczące programu wydarzenia należy przesyłać do Michała Golemo na adres m.golemo@mwi.pl do 19 czerwca br., godz. 14.00.

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia