Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Zjazd Latarników Polski Cyfrowej

Zapraszamy na pierwszy ogólnopolski zjazd Latarników Polski Cyfrowej, który odbędzie się 24-25 września br. w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce.

Ruch Polski Cyfrowej Równych Szans rozpędza się coraz bardziej z każdym dniem. Ankiety wypełniło już ponad 2700 kandydatów na Latarników. W całej Polsce trwają intensywne szkolenia, a pierwsi przeszkoleni prowadzą już zajęcia w swoich miejscowościach i informują o nich. Coraz więcej instytucji oferuje nam wsparcie – urzędy, domy kultury, biblioteki i organizacje pozarządowe udostępniają sale i sprzęt. Każdy dzień przynosi nowe wydarzenia w Polsce lokalnej.

Wagę naszych działań sprawy doceniają politycy – co rusz spływają nowe głosy poparcia. Do grona promotorów programu dołączyły w ostatnich miesiącach kolejne osoby: Andrzej Grabowski, Artur Barciś, Janina Paradowska, Anna Dymna, Grażyna Wolszczak. Piszą i mówią o nas w mediach – PCRS staje się inicjatywą rozpoznawalną i dostrzeganą w wielu środowiskach.

 

Dlaczego warto wziąć udział?


Najwyższy zatem czas, by wszyscy ludzie PCRS mogli się spotkać, poznać, wymienić doświadczenia, zaprzyjaźnić. A przede wszystkim podyskutować o przyszłości inicjatywy. Taki jest główny cel pierwszego krajowego zjazdu Latarników Polski Cyfrowej.

Warto zatem wziąć udział w tym spotkaniu, by zdobyć unikatową wiedzę o tym:

  • jak wprowadzać w życie nowe metody i sposoby zachęcania pokolenia 50+ do „pierwszego i kolejnych kroków w Internecie”?
  • jak skutecznie zdobywać wsparcie dla swoich działań we własnym środowisku?
  • co możemy zrobić wspólnie po zakończeniu wsparcia projektowego?
  • jak połączyć te działania z własnym rozwojem i sukcesem?

Zjazd będzie też unikalną okazją by poznać Latarników z pobliskich miejscowości, z tej samej gminy, powiatu i regionu, i zaplanować wspólne działania.

Uczestnicy i lokalizacja


W tym roku zapraszamy Latarników na południe Polski, do Tarnowa, aby pokazać nasze przywiązanie do miejsca, które twórcom PCRS jest bliskie. Do miasta, gdzie czujemy się lokalnie, u siebie, tak ja Wy czujecie się w swoich środowiskach. Za rok konferencję zorganizujemy w północnej połowie Polski.

Zaproszenie do Tarnowa kierujemy także do wszystkich, którzy dostrzegają jak dużym problemem jest wykluczenie cyfrowe osób po pięćdziesiątce. Do przedstawicieli samorządów, instytucji kulturalnych i społecznych, organizacji pozarządowych, sektora nauki, a także firm działających na rzecz generacji 50+. Tak krajowych, jak i lokalnych.

Mamy dla Państwa specjalną ofertę udziału w spotkaniu.

Termin i warunki udziału

Zjazd wypełnią dwa dni z noclegiem: 24 września, od godz. 11:00 - do godz. 17:00 następnego dnia. Udział Latarników jest bezpłatny, zapewnimy noclegi w standardzie turystycznym, wyżywienie, warunki do networkingu i materiały konferencyjne.

Uwaga: dojazd i powrót Latarnicy organizują na własną rękę! Latarników zamierzających dojechać samochodami osobowymi zachęcamy do kontaktowania się w ramach grup sąsiedzkich i współdzielenia kosztów. Pomożemy w tym uruchamiając specjalne miejsce na Forum.

Udział innych niż Latarnicy osób możliwy będzie po opłaceniu kosztów noclegu, wyżywienia oraz materiałów konferencyjnych – o szczegółach poinformujemy wkrótce.

Pobierz

♦ PROGRAM SZCZEGÓŁOWY ZJAZDU  ♦

PAKIET INFORMACYJNY DLA UCZESTNIKÓW ♦ 

« wróć
Komentarze (0)

Ostatnie wydarzenia