Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Znamy zwycięzców rywalizacji latarniczych grup

Czas rozstrzygnąć kolejny konkurs – zgodnie z obietnicą dziś ogłaszamy zwycięzców rywalizacji grup latarniczych!

Przesłane scenariusze prezentowały wysoki poziom – zarówno w formie, jak i treści. Większość grup za najlepszy sposób zapoznania seniorów z tabletem uznała zajęcia terenowe.

Ostatecznie spośród nadesłanych prac wybraliśmy te, które w sposób najlepszy oddają metodologię latarniczą, zakładającą  praktyczne i intuicyjne podejście do nauki podstaw obsługi narzędzi cyfrowych. W ocenie skupiliśmy się na opisach zajęć, scenariuszach spotkań latarnika z osobami z pokolenia 50+.

Oto laureaci konkursu „Mobilni seniorzy”:


Grupa Latarników z Zagórza, czyli Wiesława Masio, Zofia Król, Zbigniew Zegan, za projekt "Jesteś ciekawy? Planuj, wędruj, poznawaj!", który opisał metodę wykorzystania tabletów podczas wycieczki z wykorzystaniem techniki nordic walking. Za szczególne walory tego projektu uznaliśmy bardzo praktyczne, ale i kompleksowe podejście do tabletu jako narzędzia ułatwiającego życie oraz realizację scenariusza w praktyce. Grupa ta zostanie nagrodzona czterema tabletami.

Grupa Latarnków z Łowicza, czyli Andrzej Jankowski oraz Paweł Pięta, za scenariusz "Łowicki senior w trasie". I ten scenariusz wykorzystuje tablet w praktyce - podczas zajęć terenowych. Zgłoszenie wyróżniało się szczegółowym opisem bardzo różnorodnych spotkań, przeprowadzonych w ramach jednego cyklu spotkań. Grupa zostanie nagrodzona trzema tabletami.

Grupy otrzymają tablety Alcatel one touch 7 z dostępem do Internetu, ufundowane przez Orange. Cieszymy się, że dzięki nim Latarnicy będą mogli zorganizować zajęcia według zaproponowanych scenariuszy.

Ze zwycięzcami konkursu i autorami innych ciekawych propozycji skontaktujemy się także wiosną – sadzimy bowiem, że wspólnym wysiłkiem moglibyśmy dopracować się poradnika dla Latarników Polski Cyfrowej, poświęconego wykorzystaniu tabletów w życiu codziennym generacji 50+.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłów. Mamy również nadzieję, że ci, którzy dziś nie zostali wyróżnieni, nie zaprzestaną świetnej pracy ze „starszakami”.

Przedstawicieli grup prosimy o kontakt z Michałem Golemo, w celu ustalenia wszelkich formalności związanych z przekazaniem tabletów.

 

« wróć
Komentarze (8)
21.01.2014 13:11

Gratuluję zwycięzcom.

21.01.2014 13:29

Gratulacje Andrzej i Paweł :)

21.01.2014 14:16

Gratulacje dla Laureatów konkursu i powodzenia w realizacji scenariuszy...

21.01.2014 14:19

Gratulacje

21.01.2014 20:07

Gratuluję. Ja startowałam z Markiem Mielcarkiem, ale nie udało się nam. Mamy jednak scenariusz, z którego będziemy korzystać, a Wasze scenariusze też zapisuję i postaram się wykorzystać w najbliższym czasie.

22.01.2014 21:00

Gratulacje dla laureatów.
Przy okazji dziękuję Grażynie i Eli z którymi robiliśmy scenariusz na konkurs (to było bardzo ciekawe doświadczenie, chociaż bez sukcesu:(
Podobnie jak Iwona z Markiem, nasz też będziemy używać na zajęciach.

27.01.2014 10:07

Gratulacje dla laureatów konkursu!!!!
Dzięki Andrzej za miłe słowa!!!

28.01.2014 17:57

Gratuluję Laureatom.
Baaaardzo przypadł mi do gustu scenariusz "Jesteś ciekawy? ..." Krótko i zwięźle, czytelnie, ze ściśle określoną grupą docelową, - interaktywnie, mobilnie z elementami Geocachingu. Świetne!

Pozdrawiam Grazynę i Andrzeja. Wespół tworzyliśmy twórcze trio, przystępując do konkursu.

Ostatnie wydarzenia