Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

ZUS rusza na pomoc Latarnikom Polski Cyfrowej

W trakcie II Zjazdu Latarników Polski Cyfrowej poinformowaliśmy o nawiązaniu współpracy między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a projektem POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS. Dziś publikujemy ważne informacje na temat zasad i form współpracy.

Po pierwsze, Latarnicy mogą skorzystać nieodpłatnie z sal do prowadzenia zajęć w ponad czterdziestu lokalizacjach w Polsce. Aby uzyskać do nich dostęp powinni skontaktować się z rzecznikami prasowymi oddziałów ZUS, których dane teleadresowe można znaleźć na liście dostępnej w załączonym pliku. Wszystkich ustaleń dotyczących terminów spotkań latarniczych należy dokonywać indywidualnie, bez pośrednictwa kierownictwa PCRS. W przypadku problemów na styku Latarnik - ZUS, prosimy o informację na adres pcrs@mwi.pl.

Po drugie, ZUS deklaruje gotowość wydelegowania na zajęcia prowadzone przez Latarników, a dotyczących Platformy Usług Elektronicznych swoich specjalistów. Ich celem będzie zapoznanie grupy osób z pokolenia 50+ z podstawą obsługi PUE .

Może to jednak nastąpić pod pewnymi warunkami:

  • Gdy Latarnik prowadzi zajęcia w lokalu udostępnionym Latarnikom przez ZUS, obecność eksperta jest niezależna od liczby uczestników tych zajęć

  • Gdy Latarnik poprowadzi zajęcia z minimum 15 osobami poza miejscowością, w której mieści się placówka ZUS, zobligowany jest do ustalenia terminu i miejsca zajęć z osobą odpowiedzialną za kontakty z Latarnikami ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Osobami, z którymi należy uzgodnić termin i miejsce zajęć są wymienieni w załączniku rzecznicy prasowi oddziałów ZUS.

Na początku listopada br. zainteresowani Latarnicy otrzymają gotowe scenariusze zajęć na temat usług ZUS dostępnych online, które ułatwią wprowadzanie w tę tematykę grup „starszaków”.

 

« wróć
Komentarze (9)
26.09.2013 10:01

Fantastyczny pomysł! Brawo dla kierownictwa PCRS! Na pewno poszerzy to krąg zainteresowanych naszą latarniczą pracą. Czekamy na scenariusze zajęć. Artur Kubanik

26.09.2013 10:10

Tak pomysł fantastyczny. W Olsztynie widziałam, że zainteresowanie założeniem e-PUE było bardzo duże.

26.09.2013 11:01

Czy liczba miejsc, gdzie będziemy mogli prowadzić zajęcia zwiększy się, czy jest to ostateczna, zamknięta lista?

26.09.2013 14:51

Co prawda, już odbywają się u mnie zajęcia dotyczące ePUP-u i PUE, ale możliwość prowadzenia ich w ZUS-e
i obecność eksperta podniesie rangę naszych spotkań. Dodatkowo specjalista odpowie na więcej nurtujących pytań ze strony uczestników..

26.09.2013 17:05

Już testowałem możliwość współpracy z ZUS-em, obecnie jest przychylnie i z pełną potrzebą współpracy. Moja rzeczniczka w bardzo przystępny sposób na moim przykładzie bardzo czytelnie przekazała informacje dotyczące platformy PUE.

27.09.2013 09:14

I tu się zgadzam z Bożenką! Obecność eksperta ZUS podniesie rangę (Latarników) naszych spotkań i działań. Osobiście już pomogłam jak założyć profil zaufania i na jego podstawie założyć dostęp do prywatnego konta w ZUS-e. Jestem po rozmowie z Panią Anią z Krakowa (Rzecznikiem Prasowym ZUS na spotkanie. A teraz na "tapecie" moich Pań jest ZIP!

28.09.2013 16:03

Współpraca z przedstawicielami ZUS będzie przyczyniać się od wielu rozwiązanych problemów z obecnie obowiązującym prawem. Obawiam się jednak lęku niektórych starszaków przed spotkaniami w salach urzędów.

01.10.2013 19:24

Odnosząc się do postu Wiesławy, zgadzam się z jej tezą, sam doświadczyłem agresji seniora załatwiającego soje sprawy w siedzibie ZUSu. Jednak musimy być na to przygotowani, i w rzetelny sposób przedstawić możliwości wykorzystania internetu dla potrzeb osób, którzy nie mają zaufania do urzędu.

29.10.2013 13:49

Dzisiaj byłam w filii ZUS w Inowrocławiu i było bardzo sympatycznie. Udało nam się ustalić dalsze kierunki działań, mam nadzieję, że uczestnicy moich zajęć będą chcieli skorzystać z pomocy ZUS. Zapowiada się ciekawa współpraca.

Ostatnie wydarzenia