Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Latarnicy gospodarzami "Tygodnia z Internetem"

Dni  18 – 24 marca to  wyjątkowy w roku „Tydzień z Internetem 2013" - europejskie wydarzenie, dzięki któremu co roku setki tysięcy osób mają okazję, często po raz pierwszy, skorzystać z Internetu. Ten rok jest dla nas szczególny – Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” jako realizator programu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS jest współgospodarzem polskiej edycji tej imprezy, wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.

Jak to działa? Zachęcamy, aby Latarnicy Polski Cyfrowej włączyli się w „Tydzień z Internetem”, realizując klasyczne zajęcia „pierwszego kroku w Internecie" (zwracamy na to szczególną uwagę).

Czas trwania jednego spotkania to od półtorej do dwóch godzin. Do dyspozycji Latarników jest już scenariusz zawierający dokładny opis jak przeprowadzić spotkanie, materiały pomocnicze (prezentacje, quizy), wskazówki, jak promować wydarzenie oraz gotowe materiały promocyjne (plakat, ulotka, banner internetowy, wzór zaproszenia i informacji prasowej). Scenariusz został stworzony specjalnie z myślą o Latarnikach i wykorzystuje ich unikalne podejście pokazywania korzyści ze świata cyfrowego i odpowiadania na indywidualne potrzeby każdego z uczestników zajęć.

Zapraszamy wszystkich Latarników do aktywnego udziału w tej akcji – w końcu wszyscy, realizując program POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS, jesteśmy jej współgospodarzami. Aby włączyć się do „Tygodnia z internetem 2013" wystarczy kilka prostych kroków:

  1. Zapoznać się ze scenariuszem spotkania.
  2. Zgłosić chęć udziału w kampanii, wypełniając ten formularz.
    UWAGA! Po kliknięciu "Zgłaszam udział" w pierwszym punkcie "Zgłaszam moją instytucję" należy z listy rozwijalnej „Typ instytucji" wybrać opcję "Inna", wówczas wyskoczy okienko "Jaka?" i tu mogą wpisać "Latarnik PCRS"
  3. Między 18 a 24 marca przeprowadzić zajęcia według scenariusza latarniczego. Podczas spotkania uczestnicy będą rejestrować swój udział w Tygodniu z Internetem 2013 korzystając z internetowego licznika (zasada jego działania jest dokładnie wyjaśniona w scenariuszu). Zwyczajowo wstawiamy relacje z zajęć na www.latarnicy.pl

UWAGA – KONKURS!

Wszyscy organizatorzy i uczestnicy spotkań będą mogli wziąć udział w konkursie.  Latarnicy Polski Cyfrowej będą mogli zgłosić do konkursu tę instytucję, w której zorganizowali spotkanie w ramach „Tygodnia z Internetem". Zadanie konkursowe jest proste: przygotować fotoreportaż o uczestnikach spotkania pod hasłem „Teraz już wiemy, że...".

Z kolei zadanie dla uczestników spotkań z Latarnikiem polega na wypełnieniu formularza online, w tym na dokończeniu trzech zdań:

- Najbardziej zaskoczyło mnie...
- Teraz już wiem, że...
- Internet dla mnie to...

Do konkursu można zgłosić się między 25 marca a 15 kwietnia. Przewidziane są atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Microsoft, Orange Polska, UPC Polska oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Wszelkie wątpliwości w sprawie „Tygodnia z Internetem 2013" rozwiewa Michał Golemo,  m.golemo@mwi.pl, tel. 502 358 454

Zapraszamy wszystkich Latarników!

Koordynatorzy „Tygodnia z Internetem 2013" w Polsce":

 

« wróć
Komentarze (1)
23.02.2013 15:21

3.Między 18 a 24 marca przeprowadzić zajęcia według scenariusza.....
"Do konkursu można zgłosić się między 25 marca a 15 kwietnia....."
Czyli do konkursu można się zgłosić dopiero po przeprowadzeniu zajęć?

Ostatnie wydarzenia