Projekt został zakończony, zapraszamy na Latarnicy2020.pl

Wyniki konkursu "Latarnicze scenariusze w akcji"

Wraz końcem października, zakończyliśmy pierwszy jesienny konkurs programu Polska Cyfrowa Równych Szans, czyli „Latarnicze scenariusze w akcji”.

Konkursem tym chcieliśmy Was zainspirować do korzystania z metodologii zajęć, przygotowanych specjalnie na potrzeby programu. Dziewięć scenariuszy, dostępnych w Bazie wiedzy, porusza najważniejsze i najpopularniejsze tematy spotkań z osobami z pokolenia 50+, stanowi świetną pomoc w planowaniu i przeprowadzaniu zajęć oraz doskonałe źródło wiedzy na temat przydatnych stron internetowych oraz użytecznych narzędzi cyfrowych.

Przesłane do nas prace konkursowe, Wasze autorskie pomysły uzupełniające oraz uatrakcyjniające scenariusze są dla nas dowodem, iż nie tylko potraficie czerpać wiedzę oraz pomoc z proponowanych przez nas materiałów, ale także z coraz większą swobodą prowadzicie latarnicze zajęcia. Liczymy jednak na większą aktywność z Waszej strony – zależy nam nie tylko na tym, aby w konkursach brało udział więcej Latarników, ale także chcielibyśmy aby scenariusze przygotowane specjalnie dla Was, były częściej wykorzystywane w latarniczej praktyce.

Ze zgłoszonych relacji wybraliśmy trzy, które wyróżniały się nie tylko umiejętnym zastosowaniem scenariuszowych wytycznych, ale także autorskim podejściem do ich realizacji. Laureatami konkursu „Scenariusze w akcji” oraz zdobywcami tabletów Alcatel One Touch EVO7 wraz z dostępem do Internetu, ufundowanym przez firmę Orange Polska są:

Zofia Spaleniak za relację z zajęć opartych o scenariusz „Jedziemy na wycieczkę” opublikowanych w trzech raportach na stronie latarnicy.pl oraz autorskim blogu: http://wielulatarnicy.blog.pl/. Szczególnie doceniliśmy: swobodę w relacjonowaniu przebiegu spotkania, szczegółowy opis wydarzenia, poparty fotorelacją oraz dodatkową pracę, jaką było stworzenie bloga specjalnie na potrzeby konkursu.

Kamil Ziach za relację ze spotkania przeprowadzonego w oparciu o scenariusz „Jedziemy na wycieczkę” opublikowany na stronie: https://latarnicy.pl/calendar/events-reports/12062/ Propozycja Latarnika wyróżniała się doskonałym nawiązaniem scenariusza do refleksyjnego okresu dnia Wszystkich Świętych. 

Artur Kustosz za relację z zajęć na temat bezpieczeństwa w sieci, z wykorzystaniem scenariusza temu poświęconemu, opublikowaną na stronie: https://latarnicy.pl/calendar/events-reports/11788/. Zajęcia „Miechowski Blask Latarni Polski Cyfrowej” są przykładem profesjonalnego podejścia do ważnego i niełatwego tematu jakim jest ochrona przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.

Osoby wyróżnione prosimy o kontakt z Michałem Golemo (m.golemo@mwi.pl) w celu ustalenia szczegółów na temat przekazania nagrody.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy, a uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych konkurach organizowanych w ramach PCRS.

Przypominamy, iż do 17 listopada możliwe jest zgłoszenie swojego udziału w konkursie „Mój latarniczy debiut”.

« wróć
Komentarze (10)
04.11.2013 14:05

Hura!!!!Dzięki!

04.11.2013 14:10

Gratulacje :) Bardzo fajne zajęcia :)

04.11.2013 14:19

Artur, jako kolejny z sierakowskich latarników, wygrywa w konkursie organizowany przez PCRS. Oby tak dalej!

04.11.2013 14:27

Dziękuję za uznanie mojego "dzieła". Ale to wszystko nie było by możliwe bez wsparcia Mojej ekipy małopolskiej. Mam nadzieję że idea Polski Cyfrowej będzie promowana jak najdłuzej i Sierakowscy latarnicy będą błyszczeć
w swym działaniu :).....

04.11.2013 14:27

Gratulacje dla laureatów a w szczególności dla Artura Kustosza za pełen profesjonalizm we wszystkich podejmowanych działaniach :)

04.11.2013 15:00

Gratulacje dla wszystkich laureatów konkursu! W szczególności dla Artura Kustosza za podjęcie się trudnego a jak ważnego tematu Bezpieczeństwa w sieci!

04.11.2013 15:14

Gratulacje :) Życzę dalszej owocnej pracy .!!!

04.11.2013 22:30

Gratulacje dla laureatów i powodzenia w dalszej pracy...

05.11.2013 10:17

Gratulacje dla wszystkich laureatów
powodzenia w dalszej pracy latarniczej

06.11.2013 22:23

Tak trzymać- gratuluję !

Ostatnie wydarzenia